Wpis z mikrobloga

Cześć mirasy. Spotkaliście się z czymś takim (pic)? To przedpotowe urządzenie do wzywania straży pożarnej. Ciekawi mnie czy we Wrocku zachowały się inne egzemplarze oprócz tego.

Ta sztuka stoi odkąd pamiętam, niestety niszczeje strasznie, i pewnie w końcu się rozsypie. W mojej okolicy było więcej pozostałości po starych czasach. Niestety przebudowy i remonty zżerają wszystko jak leci.

Do mieszkańców innych miast również zwracam się z pytaniem jak to u was jest z obecnością takich wynalazków, a także innych "powszechnych" archaicznych obiektów (nie mówię o blokach z wielkiej płyty) :)

#wroclaw #ciekawostki #historia #pytanie #gimbynieznajo
Sandman - Cześć mirasy. Spotkaliście się z czymś takim (pic)? To przedpotowe urządzen...

źródło: comment_U41WnOm0oThLStvh4YKnOL7rLP2EPA5c.jpg

Pobierz
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Sandman: system zgłaszania pożaru, budka jest (była) połączona z najbliższą remizą. Kiedyś nie było telefonów w każdym domu (kieszeni).

W #szczecin było jedno na ścianie budynku przy Malczewskiego, ale nie wiem czy jeszcze jest.
  • Odpowiedz
@kubapolice: To chyba oczywiste do czego i jak to działało. Nikt nie ma wątpliwości i ameryki nie odkrywasz. Mówię o tym jak stopniowo takie starocie znikają z obszaru publicznego, a to ma swój urok, stoi tam i jest starsze od polowy osiedla. To pewien symbol, fajnie byłoby go odrestaurować i w reprezentatywne miejsce wstawić :)
  • Odpowiedz