Wpis z mikrobloga

@miki4ever: Posrane przepisy (wyjątki od wyjątków), podatki, ZUS, podejście ludzi do życia i pracy, cwaniaczkowatość. Poza tym autentycznie podoba mi się Anglia, ich kultura i nastawienie do życia. Sprawy finansowe też, ale nie jest to na 1 miejscu. Ł7-8k w jakim okresie?

@krzych123 Akurat jęz. angielski bardzo lubię, podczas mojego ostatniego pobytu (odwiedziny u rodziny) nie było problemów z dogadaniem się.
Nie rzucaj się na pierwszą lepszą pracę (oczywiście mówię o pracy w zawodzie), skontaktuj się z kilkoma agentami/agencjami i używaj argumentu "posiadania innych ofert" podczas negocjacji. W rozmowach z agentami nie mów ile zarabiałeś (chyba, że zarabiałeś porównywalnie do UK), możesz mówić, że to tajemnica kontraktu - jeśli przyznasz się do zarobków agenci użyją tego przeciwko tobie, będą próbować obniżać twoje oczekiwania, argumentując to dużym skokiem zarobków.

Zorientuj się w stawkach na
@miki4ever: Sorry, ale nie masz pojęcia o czym mówisz. 7-8k funtów, to ok. 100k rocznie - takie stawki, nawet w Londynie, tylko parę procent ludzi zarabia - tutaj dane dla "senior java developera": http://www.itjobswatch.co.uk/jobs/london/senior%20java%20developer.do

Skąd wiesz ile @the4dk ma doświadczenia, w jakich technologiach, w jakich metodologiach, z jakiego typu projektami (np. low latency, high availability/scalability), w jakich typach architektury projektów? Wiesz gdzie dokładnie się wybiera? Znasz stawki w UK?

Tak, jestem
@miki4ever: A to chyba też w Polsce A i mając 10 lat doświadczenia. Standard w Lublinie to ~3k na czysto po ok. roku pracy. Tak, 3000 zł - java developer - JSF/JSP, Seam, EJB te klimaty.
@the4dk: nie ma szans, na wykopie pisali, ze minimum 12k zl. A u mnie w Niemczech minimum to 5-6k€, za mniejsza kase nikt sie tu nawet nie schyli, nawet sprzataczka wyciaga te marne 4k€.
@miki4ever: Żartujesz sobie? Po pierwsze, w Polce w IT nie zarabia się minimum 12k zł, a po drugie, co mają zarobki w Polsce do zarobków w UK - dlaczego wynoszą 3 razy więcej niż "minimum" w Polsce?

Podsumowując - "I rest my case"
@lemo:

1. Pisz w jezyku ojczystym.

2. Widac, ze jestes nowy na Wykopie. 12k zl dla IT to na starcie dostajesz, kazdy ci tu to potwierdzi.

3. Dlaczego w UK 3 razy wiecej? Bo jak klient widzi, ze firma jest z UK, albo z Niemiec to automatycznie postanawia placic 3x wiecej. Proste.
@lemo: :) Po prostu rozwala mnie jak ktos mysli, ze wyjedzie do UK lub DE i nagle zloto zacznie sypac sie z sufitu. IMO jak ktos sobie w Polsce w IT nie poradzil, to poza granicami kraju nie bedzie lepiej.

Co do metodyki to zawsze mnie to smieszylo w korporacjach. Teraz jak kojarze Scrum jest na topie, a ostatecznie i tak wszystko sprowadza sie do tego, zeby jak najszybciej zarobic jak
@miki4ever: No właśnie chodzi o to, że w moim przypadku (dobry zawód, własna firma), z kasą raczej nie ma takiego problemu. Wcale nie wydaje mi się, że jak wyjadę do UK to nagle #bogactwokuhwa . Wychodzę po prostu z założenia, że taniej jest się uczyć na nie swoich błędach :) Tak więc proponuję uciąć docinki nic nie wnoszące do dyskusji. Podziel się po prostu radami, za co będę Ci niezmiernie wdzięczny.
@the4dk: Nie chcialem bezposrednio do ciebie uderzac, jak tak wyszlo to przepraszam.

Bardziej chodzi mi o ogolne podejscie ludzi do tematu.

Co do porad, to wiem tyle co mi bylo potrzebne przy wyjezdzie do Niemiec:

1. Zapas gotowki na start

2. Zrobienie terminow w sprawie pracy, to zaczalem robic 3 miesiace przed wyjazdem, przez co w pierwszym tygodniu mialem kilka spotkan od razu

3. Duzo cierpliwosci i wiary w siebie:)
@lemo: to samo chcialem napisac. Takie stawki to chyba u nich na fejsbuku. Na £7-8k to trzeba byc Senior Big Projects Development Manager, kierowac zespolem ludzi i miec nie tylko Jave w malym palcu ale byc obeznanym z innymi technologiami.