Wpis z mikrobloga

@AnnMari a co daje ten sakrament? @PasozytZawiadaka skąd wiesz, że czyściec istnieje? i dlaczego dobry Bóg miałby nim karać niewinne stworzenia? @Tukan29 niby wiem.. ale kiedy mówię, że swoich nie ochrzczę, bo chcę, by same zadecydowały o swoim życiu to lecą na moją głowę gromy.. ale w sumie nikt mi nie umie wytłumaczyć po co mam chrzcić niemowlę

:(
  • Odpowiedz
@sumieniem: Informujesz, że wychowasz dziecko na katolika. Jeśli ksiądz rodzicom nie uwierzy (bo np. żyją bez ślubu) to chrztu odmówi i powie, żeby dziecko przyszło się ochrzcić samo, bo ono chce, a nie dlatego że rodzice chcieli zrobić imprezę.
  • Odpowiedz
@sumieniem: bo twoi rodzice obiecali, że wychowają cię w katolickiej wierze, tak samo ty obiecasz to samo przy swoim własnym ślubie (chyba że chcesz być samotną matką), chrzest jest częścią tej wiary, zmywa z ciebie grzech pierworodny, pozwala na przyjęcie sakramentów. I to nie jest kwestia tego czy chcesz dać dziecku wolną wolę czy nie, przy ślubie składasz przysięgi, które powinnaś rozumieć. To ja jestem ateistą, a więcej ogarniam. :|
  • Odpowiedz
@sumieniem: żeby wpisać dziecko do wpolnoty koscioła, zeby chodizło dawało kase i łykało opowieści o groznych niewidzialnych stworach ktore topią bezbożników i nieprawych ludzi w czelusciach piekielnych. A czasem też w realnym świecie gdy są nie godziwi i noe musi zbierac wszystkie zweirzątka na łajbę bo bóg każąc wszystkich ludzi chce by zwierzątka i noe przeżył ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz