Wpis z mikrobloga

Jako iż zainteresowałem się tematem #biohacking , to czy któreś z was, kto #studia #medycyna #biologia #nauka mogłoby mi polecić dobre podręczniki do zrozumienia działania mięśni, układu nerwowego, układu trawiennego, etc? Podstawy mam raczej marne (technikum). Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Gdybyś szukał jakichś opracowań "wszystko w jednym" to najbardziej typowe są Biologia Villego i Biologia Campbella, a PWN też ma odpowiednik "Jedność i różnorodność". Podręczniki szkolne mogą być trochę bardziej przystępne, ale te wymienione to taki pomost między wiedzą szkolną a tą ze studiów. Są do znalezienia w bibliotekach.
  • Odpowiedz
@prof_dr_hab_n_med: Powiedzmy, że są dwa przypadki. Podstawy + jedna dziedzina oraz podstawy + wszystkie dziedziny. Objętościowo: liczba książek, stron, poziom trudności w ich zrozumieniu. Może ktoś ma zdjęcie jakiejś prywatnej biblioteczki? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Przemysl: Z tą objętością to ciężko mi powiedzieć z tego względu, że masz do jednego przedmiotu kilka książek po 1k stron (załóżmy). Ale nie musisz umieć na pamięć ich wszystkich, bo czytasz kilka tematów z jednej, kilka z drugiej. Albo zdarza się tak, że na półce stoi duża pozycja, a umieć trzeba było tylko 1/3. Mogę jutro wrzucić to co mi zostało z I roku i co wypożyczyłem na II.
  • Odpowiedz
@prof_dr_hab_n_med: Moim celem jest zrozumienie działania mojego ciała i wyciśnięcie z niego ile się da, więc chcę wiedzieć jak najwięcej :D Wiem, że wszystko jest w organizmie powiązane, ale najbardziej interesuje mnie układ nerwowy (różnego rodzaju przekaźniki, neuroprzekaźniki, transmitery, co, kiedy, dlaczego i po co), układy związane z ruchem (kiedy wyzwalane jest na przykład ATP, co dokładnie jest do tego potrzebne, gdzie jest ono dokładnie przechowywane, czy można zwiększyć jego
  • Odpowiedz
@Przemysl: Żeby mieć mocne podstawy do zrozumienia ciała to chyba będzie Ci wystarczała wiedza z podręczników szkolnych + coś akademickiego do fizjologii. Byłem na studiach na fakultecie w zakładzie psychologii i tam doktorantka się interesowała tym. Inna sprawa, że podchodzę sceptycznie tematu.
  • Odpowiedz
@prof_dr_hab_n_med: Chcę mieć możliwość kontrolowania jak największej liczby zmiennych. Wiem, że po zapoznaniu się z wiedzą, pewnie ponad połowa moich zapędów zostanie brutalnie zniszczona, ale jakoś to przeżyję :D
  • Odpowiedz