Wpis z mikrobloga

@piszetatosiezaloguje: Prorosyjskość... a zadałeś sobie trud analizy wypowiedzi czy tylko streszczenie z TVNu?

Od kiedy stwierdzenie, że Putin jest dobrym prezydentem, bo prowadzi dobrą dla Rosjan politykę jest od razu prorosyjskie?

To tak jak powiedzieć, że Merkel prowadzi politykę dobrze dla interesów Niemiec prowadząc rurociąg pod naszym nosem z Rosji i powiedzieć, że ten kto to powiedział (czyli teraz ja) jest proniemiecki?
  • Odpowiedz
@martinez98: nie mam ochoty pisać rozprawki bo niewiele osób i tak to przeczyta. Są to moje przemyślenia po tym jak mój głos na KNP był już u nich w kieszeni.

Szkoda że nie ma w Polsce partii z którą zgadzałbym się chociaż w 90 procentach.

Ta likwidacja ZUSu też jest wątpliwa. Straci jedynie ich elektorat czyli roczniki młode bo będą płacić a z #knp bankowo nic nie dostaną.

Dzisiaj nawet palikociarnia
  • Odpowiedz
@piszetatosiezaloguje: Nie wiem w czym problem z Chazanem? Wg prawa powinien udzielić informacji - więc tu jego wina. Ale, że się sprzeciwił aborcji? jego sprawa. Co innego, że można znaleźć możliwość dokonania zabiegu jak się poszuka.

Żeby nie było nie jestem zwolennikiem aborcji. Ale w przypadku sytuacji, która zagraża życiu matki, czy dziecko będzie hmmm jakkolwiek by nie nazwać - "niezdrowe" - uzasadnienie do zabiegu jest. A jestem na czasie, bo
  • Odpowiedz
@piszetatosiezaloguje: Pamiętaj, że najważniejsze jest to, co KNP ma zamiar zrobić, a nie to, co tam sobie Janusz czy Przemek gadają do telewizora. Trzeba do sprawy podchodzić pragmatycznie.

Przeanalizujmy: KNP otrzymuje 15% w wyborach parlamentarnych. Jedyną szansą PiS na rządzenie jest wejście w koalicję. KNP w koalicję nie wchodzi, nie bierze żadnych ministerstw, ale stawia warunek: poprzemy wasz rząd, jeśli zgodzicie się wprowadzić nasze ustawy.

Pytanie: o jakich realnych zmianach KNP
  • Odpowiedz
@martinez98: Co jest dobrego w polityce Putina? Przecież jego rządy nie mają nic wspólnego z wolnym rynkiem. Z punktu widzenia poglądów gospodarczych, a przecież na tym skupia się Korwin to rządy te są kiepskie
  • Odpowiedz
@stjimmy: A kto mówi o wolnym rynku? Chodzi o podejście Putina do Rosjan. Putin nie mówi, że Rosyjkość to nienormalność itp. On jest skupiony na dobru kraju i dlatego jest dobrym "władcą" dla swojego kraju i mieszkańców. O to chodziło, a nie o wolny rynek. To całkiem osobny temat.
  • Odpowiedz
@martinez98: zaraz zaraz, przeciez zgodnie z logika Korwina i KNP to wolny rynek jest czymś najlepszym dla państwa i jego obywateli, wszystko inne to lewactwo. A potem Korwin mówi ze jednak Putin jest dobrym władca dla swojego kraju - a przecież tak naprawdę wogole nie dba o ich rozwój, wręcz przeciwnie. Ot taka hipokryzja, hejt na Unię i USA to spoko, ale na Rosję juz nie, mimo że jest jeszcze gorsza
  • Odpowiedz
@stjimmy: Albo trollujesz, albo zupełnie rzucasz oskarżeniami z dupy, bo Korwin każdą wypowiedź o Rosji zaczyna od słów, że Rosję lubi tym bardziej im dalej ona jest od Polski. Wysil się bardziej.
  • Odpowiedz