Wpis z mikrobloga

#pytanie #wykopekspert #komputery #laptop

Ej Mirki, decyzja zapadła- mój stary rumpel idzie do piachu :D

Ratować sensu nie ma, dużo już nie działało, a i demon to nie był [chociażw sumie mi prawie wystarczał.]

I teraz pytanie do eksperta, bo ja trąba jestem z tych spraw, może się ośmieszę, ale co tam, warto się dowiedzieć:

da się jakieś części oplylić? Odzyskać chociaż jakiś grosik? Czy raczej sie tak nie robi w ogóle, albo z takich rumpli już nikt normalny nic nie zechce?

Oto i on i jego super moce XD

Dodam, że grafika oczywiście do śmieci, matryca niestety też.
  • 25
@hellyea: Ram, dysk i karta wifi jeśli będiesz umiała ją wymontować. Ale to będą groszowe sprawy (ok 30-50zł za część). Szczególnie jeśli chodzi o dysk, bo po kilku latach łożyska będą zjechane.
@InzMovi: rozumiem, dziekuje. Kokosów to ja sie na bank nie spodziewalam ;) matryca bylaby jeszcze odrobine więcej warta [sama szukałam ostatnio uzywki, ale zrezygnowałam], a reszta to wiadomo

@mess_: :D

@fjord: żeby sobie leżal, musiałabym go znowu postawic na nogi, a już ten ból daruje chłopakom z serwisu, bo w tej chwili jest już taka dupa, że ho ho [grafika, stardardowa choroba tocząca te modele]. Musialabym już chyba teraz
@fjord: ram i dysk sobie zostawię, to się zawsze przydaje kiedyś tam. Resztę faktycznie do śmieci w takim razie- tak myślałam [chociaż pewnie będzie leżeć gdzieś w gratach znając życie]
@mess_: niczego świeżego to ja póki co nie będę miała ;) jutro sie dowiem czy naprawią mi inne cudo, do ktorego ten ram akurat pasuje. Pewnie nigdy sie nie przyda, bo tam jest już chyba full, ale skoro i tak jest gówno wart to niech sobie leży
@hellyea: Zasilacz, RAM, karta WiFi, układ chłodzenia, gniazdo zasilania, obudowy - na alledrogo za jakieś niewielkie pieniądze ktoś pewnie te części zakupi. Jeśli dysk jest w miarę dobrej kondycji, możesz go sformatować i np. wrzucić w kieszeń USB lub po prostu sprzedać. Uszkodzonej matrycy raczej nikt nie weźmie, ale płytą na rozlut ktoś się może zainteresować. :)