Wpis z mikrobloga

#silownia #trening #dieta

Mirki brzuch duży już i dodatkowo założyłem się ze znajomym o to kto więcej schudnie z brzucha przez miesiąc. Motywacja jest, ale potrzebowałbym porady co do diety i ćwiczeń jakie wykonywać - najlepiej jakieś na własnym ciężarze + mogę śmigać rowerkiem. Forma słaba, przez długi czas zero ruchu :( ale 87 kg przy 185 cm więc jakoś tragicznie jeszcze nie jest
  • 14
  • Odpowiedz
@b3liaR: moja pierwsza redukcja trwała 3 miesiące. Zrzuciłem 10 kg z 87,5 do 77,5 z tym że w pierwszym miesiącu zrzuciłem prawie połowę. Polecam ten kanał na youtube https://www.youtube.com/channel/UCvXWsCuv44UxHPhShjRBhEw , dużo konkretnej wiedzy. Od siebie mogę dodać żebyś nie przeciążał się za bardzo bo wtedy możesz tak jak ja spalić trochę mięśni. Dieta - najlepiej po prostu żeby była zbilansowana, żadne wysokobiałkowe czy inne wymysły, no chyba że zależy Ci tylko
  • Odpowiedz
@b3liaR: nie redukujemy biegając. możemy redukować maszerując. a najlepiej interwały. no chyba że to ma trwać ten miesiąc i potem kończymy zabawę, to możesz biegać jak #!$%@? i nic nie jeść.
  • Odpowiedz
@berti: jak nie biegał ani nie ćwiczył to interwały to chyba nie jest najlepszy pomysł. Na początek spokojne aeroby 65%-70% HRmax. Ja tak 25kg zgubiłem... Oczywiście nie muszę wspominać o ujemnym bilansie kalorycznym i zdrowym jedzeniu. Tylko spektakularnych efektów nie zobaczy po miesiącu. No, chyba że poleci na T3 ;)
  • Odpowiedz
@Masterczulki:

Interwały to inaczej trening o zmiennej intensywności. Czyli może szybko maszerować minutę i 30 sekund siedzieć na ławce.

Każdy HIIT to interwały, ale nie każde interwały to musi być HIIT.

HIIT jest wersją optymalną, co nie znaczy że MIIT nie da efektów.
  • Odpowiedz
@berti: mi chodzi bardziej o hardkor, żeby działało optymalnie a nie półśrodki ;) Pisząc interwał miałem na myśli HIIT, mój błąd.

Ostatnio zacząłem sprinty pod górkę, a właściwie to wał przeciwpożarowy w lesie. Nie jestem w stanie opisać co się dzieje z człowiekiem pod koniec treningu :D
  • Odpowiedz
@Masterczulki: @berti: @grabek997: Raczej wolałbym żeby mi coś z tego zostało na przyszłość i nie chciałbym palić mięśni. Nigdy nie miałem problemu z nadwagą, tyć zacząłem ze względu na siedzący tryb pracy, więc myślę że po zrzuceniu zbędnego balastu kilka przejażdżek na rowerze w tygodniu załatwi sprawę powracania do aktualnej wagi :)

Czyli interwały biegowe i zbilansowana dieta ? ;> A można bieganie rowerem zastąpić (nienawidzę biegać ;p) czy
  • Odpowiedz
@b3liaR: jasne że można, jeżeli chcesz interwały na rowerze to po prostu ciśnij na rowerze stojąc przez 30 sek i 30 sek lekkie pedałowanie żeby troszkę odpocząć i tak z 10 - 15 min (jak nie będziesz dawał rady to ciśnij 30 sek i odpoczywaj minutę). Dieta zbilansowana
  • Odpowiedz