Wpis z mikrobloga

TL;DR


Powoli zbliża się u mnie ćwierćwiecze, a ja jeszcze nigdy nie miałem dziewczyny. Koleżanek trochę mam, od pewnego czasu zacząłem z nimi więcej rozmawiać, żeby ćwiczyć skilla. Jednak idzie to za wolno. Nadal czuję się nieśmiały i nie wiem, jak ruszyć dalej. Jednym z moich błędów było to, że unikałem imprez, póki mnie jeszcze na nie zapraszano. Teraz nawet nie wiem, co mógłbym na takich robić - chyba że bym się upił i trochę wyluzował. Co mnie pociesza to to, że wykorzystywałem sporo wolnego czasu na naukę, dzięki czemu raczej bez problemów skończę studia.

Nie mam problemów z codziennymi rozmowami ze znajomymi (których nie mam zbyt wielu), przy robieniu zakupów itp., ale nie wiem, jak swoją osobą zaciekawić dziewczyny i jak z nimi rozmawiać, żeby z którąś się związać. Nie umiem też z nimi rozmawiać tak całkowicie na luzie. Tak jak pisałem, pewne postępy w porównaniu do sytuacji sprzed kilku lat zrobiłem, ale bez rewelacji. Weekendy spędzam sam i coraz częściej czuję się samotny i źle mi z tym. Czas leci, a ja czuję, że nie żyję pełnią życia i marnuję najlepsze momenty.

Jak ruszyć dalej? Czy wizyta u psychologa może coś dać? Jeszcze nigdy u niego nie byłem. Może macie jakieś inne skuteczne sposoby na walkę z nieśmiałością i ćwiczenie social skilla?

#psychologia #tfwnogf #przegryw
  • 30
  • Odpowiedz
@splasz: A próbowałeś rozmawiać z dziewczynami przez internet?? Nie chodzi, że masz szukać od razu żony czy wielkiej miłości, a raczej kogoś do pogadania, tak by się trochę przełamać.
  • Odpowiedz
@trollik: Kilka razy próbowałem, przyznam że to dobry pomysł. Chociaż mimo że u mnie cienko z gadką, to wolę z kimś rozmawiać na żywo niż pisać.
  • Odpowiedz
Jak ruszyć dalej? Czy wizyta u psychologa może coś dać? Jeszcze nigdy u niego nie byłem. Może macie jakieś inne skuteczne sposoby na walkę z nieśmiałością i ćwiczenie social skilla?


@splasz: do 30 czas minie bardzo szybko.
  • Odpowiedz
@splasz: Nieśmiałość winno się leczyć uprzednio poznając jej źródło. Poszukaj może książki Zimberdo "Nieśmiałość". Dużo pisze o identyfikacji i ćwiczeniach na przełamanie.

Poza tym, mówisz że masz problemy z nieśmiałością, książka o introwertyzmie też pomoże ci co nieco. http://introvertedplayboy.com/resources/free-ebook-the-introvert-approach/

Ważne jest zauważyć źródło problemu. Sam jestem w trakcie "samoterapii" i czuję się coraz lepiej. Powodzenia.
  • Odpowiedz