Wpis z mikrobloga

Niedawno kupiłem rower w Trondheim tanio, żeby nie wydawać pieniędzy na bilet autobusowy, bo jest strasznie drogi.

Po tygodniu ukradli mi rower :c

Szukałem pracy, ale bez skutku, nie mam co tu robić, wracam do Polski ;__;

Żałość, smutek...


Ale tak naprawdę dlatego, że znalazłem pracę, ale od 1 sierpnia, wiec posiedzę ten czas w Polsce ( ͡° ͜ʖ ͡°)


Praca daleko na północy, z zakwaterowaniem nieodpłatnie, 15k nok miesięcznie na początek, później 20k


#kaktuswnorwegii #tylewygrac
  • 78
@Naciass: Ukradli przy mnie czyjś rower w samum centrum, zapięty był. Nagrałem filmik jak wsadzają go do samochodu, widać było tablice rejestracyjne. Zaniosłem film na policję. Z chłopakiem jakimś myśleliśmy co zrobić, ale nic byśmy nie zrobili wobec 3 dużych agresywnych chłopa.

@nt22: ano, wreszcie :)

@Zircon: Mam nadzieję, raczej wszystko konkretnie ustaliliśmy :>

@Spartacus999: @Elthiryel: @Xonar: @BlackLight: @dziabarakus: Dzięki :) Chiński już trochę
@Pan_Kaktus: Gratuluję! To teraz zbieraj kasę na bilet na pociąg relacji Trondheim - Bodo, bo warto się przejechać tą trasą. Na początek powinieneś zarejestrować się w NAV. Wczoraj poznałem gościa co pracuje tam 20 lat i doradził, że trzeba od razu pójść do NAV-u ze wszystkimi papierami, dyplomami itp i powiedzieć im parę słów po norwesku, że chce się tutaj mieszkać, pracować i żyć no i, że ma się pieniądze na
@Pan_Kaktus: To jest tuż za kołem podbiegunowym, jeszcze na początku sierpnia nigdy nie robi się ciemno bo Słońce tylko lekko za horyzont zachodzi. ;) W zimie gorzej bo ciągle ciemno, no ale wtedy Ciebie tam pewnie nie będzie. :D

@Pan_Kaktus: w Norwegii bardzo popularna jest weekendowa kradzież rowerów. Co poniedziałek chodząc do robo widywałem porzucone w krzakach rowery. Gratuluję, że w końcu się udało, ale drogo Cię kosztowały te lekcje.