Wpis z mikrobloga

@pumpkinguy: Po inżynierze, z nastawieniem na pracę, a nie na zaliczenie studenckich praktyk - bo z tego co widzę mało która pracownia ma zamiar kogoś przyjąć od ręki, wszędzie słyszę o praktykach z szansą na dalszą współpracę, czas od 1 do 3 miesięcy. Oczywiście za darmo (°°
@Rivo: Z ciekawości spytam jakie miasto?

U mnie po ścieżce zdrowia przez kilka pracowni (nastawienie na konstrukcję) podziękowałem za dyganie za frajer przez blisko 1/4 roku. Miasto ponad 200 tys, roboty nawet jest, ale trzeba się szanować.

Aktualnie rozważam emigrację albo przebranżowienie - to tak na pocieszenie ;)
@pumpkinguy: Stolica. Troszkę mnie wkurza, że w wielu innych branżach na hasło "bezpłatne praktyki" ludzie patrzą na ciebie jak na idiotę, a w architekturze to norma (a po praktykach stawka jak w Macu na kasie też się zdarza). I chyba dlatego emigrację/przebranżowienie tak wiele osób rozważa. ;)
@pumpkinguy: Z różnych historii słyszałem o zakresie 6-15zł na starcie lub na % ze zleceń/wygranych, co do pracy to raczej większość moich znajomych zaczyna od praktyk teraz, mało kto dostał od razu na starcie coś. Oczywiście nadgodziny uważane za coś normalnego... szkoda gadać.
@Rivo: Same here. Co prawda dopiero po 3 roku więc tym bardziej nie ma czego oczekiwać. Nie słyszałem, żeby ktokolwiek ze znajomych dostał jakąś kasę na start. Oprócz dziewczyny, która dostała płatny staż w Danii xD

Ja po 2 miesiącach praktyk dorywczo w czasie studiów jestem teraz na umowie o dzieło.
@Rivo @NuGuns No to panowie jestem trochę w szoku, że stolica również tak cienko przędzie. Przy takich stawkach, to się bardziej kalkuluje gdzieś za średnią krajową robić z mniejszą odpowiedzialnością, a architekturę hobbistycznie, do portfolio ( ͡° ʖ̯ ͡°)