Wpis z mikrobloga

Surprise, surprise!

Nie mogę aktywować wpłaty na Pekę, bo moja Peka jest stara i wymaga aktualizacji (czytniki jej nie rozpoznają)

Ale oczywiście nie dowiedziałam się tego z czytnika ani ze strony Peki, tylko przeczytałam w jakimś artykule gdzieś na epoznaniu chyba i nie mogę za chiny tego znaleźć.

Strona Peki oczywiście nie działa, pod każdym punktem straszne kolejki. Lalalalalala.

You had one job, ZTM...

#peka #poznan
  • 28
@Anks: ja z kolei eksperymentalnie chciałem sobie doładować tę tPortmonetkę za dychę, bo mało jeżdzę aktualnie a na 2 egzaminy jeszcze muszę dojechać. wszystko ładnie pięknie, robię przelew, realizacja pomyślna, dyszka z konta odjęta.. i co? i #!$%@?, do tej pory nie mam w tPortmonetce dyszki, a w historii mogę jedynie wykonać przelew albo anulować... już do nich napisałem, ciekawe jaka będzie odpowiedź... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@connor1: aaaha! myślałem, że to na stronie mi się pojawi, że mam tę dyszkę. a dopiero później bawić się tym czytnikiem. w takich razie jutro tak zrobię i zobaczymy. dzięki wielkie!
@wicikumoza: @Anks: tak jak napisała @HorribileDictu - nie można jeszcze sprawdzać ani transferować w pekomatach w autobusie/tramsie. dopiero od jutra będzie działać. do dzisiaj można było tylko w punkcie ztm.

co do kart wyrabianych dawno temu (jak zaczęli je wydawać)- są bezuzyteczne bez aktualizacji- trzeba to zrobić w punkcie ztm.
@Anks: jakiego kasownika? żeby zrobić aktualizację to musisz iść do okienka :P babka klika na kompie i wgrywa ci nowy soft :)

w pikaczach (w pojazdach i punktach ZTM) możesz tylko przetransferować bilet, cyz sprawdzić. nie można zrobić apgrejda.
@Anks: no może, to zalezy kiedy wyrabiałaś u czy doładowywałać w międzyczasie w punktach ztm (jesli tak, to juzmasz aktualizację). sprawdź jutro w pojeździe :>
@Galvay: ogólnie karta jest aktywna (taki mam status), doładowałam bez problemu, jak jeszcze strona działała, to widziałam w historii, że zrealizowano przelew
@cholernik: @Anks: Ja doładowałem tPortmonetkę zapłaciłem przez płacę z Inteligo i po południu wskoczyłem do tramwaju przetransferować bilet oczywiście się nie udało. W historii transakcji na moim koncie widnieje zakup 50 punktów PEKA, ale przy wyświetleniu stanu konta pokazuje 0. Miała być rewolucja a wyszło jak zwykle.
@funeralmoon: a mnie nie pokazują się ani punkty ani pieniądze.. niedawno pojawiła się informacja, że czytniki mają jakiś błąd - widzę klęskę tego systemu, mogli zostawić tak, jak było...