Wpis z mikrobloga

@only: szkoda że na połowę tych gier dopiero trwa zbiórka na kickstarterze xD

PS4 - Gry od first party developers, same tytuły AAA

PC:

- symulator kozy

- symulator kamienia

- symulator bufetowej

...
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: Pewnie 90% z nich w ogóle nie kojarzysz, tak samo jak ja tych konsolowych.

Tylko kilka PC'towych tytułów z tej listy dało mi kilkaset godzin dobrej zabawy, a to, że early access czy kickstarter, co z tego? Przynajmniej powstają świeże, eksperymentalne tytuły, a nie kotlety do zarabiania pieniędzy.

A ten styl pisania tylko sugeruje, że jesteś trollem i to tylko kwestia czasu, jak dostaniesz bana. Używaj poprawnie tagów ( #
  • Odpowiedz
@only: Bo żaden rozsądny developer nie będzie wam robił tytułów AAA za setki milionów tylko na blaszaki patrząc na to jak kończy Crytek.

Dzieciaki i tak pobiorą z torrenta i potraktują grę jako benchmark. Bo jak musisz kupić kolejną grzałkę za 1000zł żeby pograć to już nie ma za co gier kupować.
  • Odpowiedz
Bo żaden rozsądny developer nie będzie wam robił tytułów AAA za setki milionów tylko na blaszaki patrząc na to jak kończy Crytek.


@BrodatyCiul: powiedz to Rockstarowi, CDP Red, Bethesda, EA, Ubisoft albo Gabenowi, że nie opłaca się robić gier na PC to Gaben wyśmieje cię i rzuci ci w twarz Dotą, cs:go albo GTA V xD Dalej marnie trollujesz, -1/10 i skończ tagować swoje wypociny #pcmasterrace i zacznij pisać pod #
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: Wszystko to co wymieniłeś to albo:

a) porty konsolowe (gta 5)

b) gry multiplatformowe (ea, ubi itp)

Jakoś nikt nie robi AAA exclusive dla pcmasterrace xD

Gaben coś się nie spieszy z tym HL kolejnym, nawet nic nie wiadomo czy będzie.
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: Star Citizen, ARMA III, Wildstar, Starcraft II: Legacy of the Void, Tropico 5, Mount and Blade 2, Planetary Annihilation, DayZ SA lub w formie moda do ARMA II czy Rust to słabe tytuły? To tylko część pecetowych exów i jak widać opłaca się robić gry na tą platformę

a) porty konsolowe (gta 5)


b) gry multiplatformowe (ea, ubi itp)


Te porty i gry multiplatformowe chodzą w wyższej rozdzielczości i większą
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica:

http://www.ign.com/articles/2014/01/30/tropico-5-announced-for-ps4

Chodzą w wyższej rozdzielczości jak masz pieca za 5 kafli, którego ma może 1% pctowców xD a i tak jest to kosmetyczna różnica vs konsola za 1700zł.

Mając konsolę mam lepszą grafikę niż większość pctowców (średnia ilość pamięci ram na karcie graficznej jest gruubo poniżej 2GB według ankiety steam więc sorry, na PS4 mam 8GB a niektóre tytuły już wykorzystują 4,5GB na samą grafikę - Infamous SS).
  • Odpowiedz
Chodzą w wyższej rozdzielczości jak masz pieca za 5 kafli


@BrodatyCiul: gówno prawda, mam peceta, który jest o wiele mniej wart i wszystko chodzi w fullhd i 60 klatkach

Mając konsolę mam lepszą grafikę niż większość pctowców (średnia ilość pamięci ram na karcie graficznej jest gruubo poniżej 2GB według ankiety steam więc sorry


sorry, ale ankieta steam NIE JEST OBOWIĄZKOWA więc dane wzięte z dupy

na PS4 mam 8GB a niektóre
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: Tylko zrozum, że możesz sobie wsadzić 32GB ram a nie odczujesz ŻADNEJ zalety w porównania do 8GB ram bo dzisiaj w grach liczy się głównie vram na karcie graficznej. Co z tego że masz 32GB ramu jak na karcie będą tylko 2. Jaka karta graficzna ma 8GB ramu?
  • Odpowiedz
możesz sobie wsadzić 32GB ram a nie odczujesz ŻADNEJ zalety w porównania do 8GB ram bo dzisiaj w grach liczy się głównie vram na karcie graficznej


@BrodatyCiul: gdzie ty #!$%@? masz napisane, że w ps4 pamięć karty graficznej to 8 giga? Ja tam tylko widzę, że jest to pamięć ram więc równie dobrze może być współdzielona z kartą, a te 4,5 giga w infamous to zajęta pamięć ram, a nie karty
  • Odpowiedz
@ZmutowanaFrytkownica: Masz blaszany trolu: http://www.dualshockers.com/2014/04/02/how-infamous-second-son-used-the-ps4s-8-4-5-gb-of-ram-cpu-and-gpu-compute-to-make-our-jaws-drop/

Przestrzeń zagospodarowana przez obliczenia graficzne. PS4 ma pamięć współdzieloną i wymiana międzu CPU=GPU jest 100 razy szybsza niż w pctowej prowizorze gdzie większość mocy idzie w ogarniecie sterowników i dxow.

Poczytaj i wracaj do grania w symulator kozy na swojej grzałce ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Sony sukcesywnie uwalnia pamięc, którą zajmuje system dla developerów. PS3 ma tylko 512 MB a mimo to
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: ale pamięć nie jest zajęta tylko przez tekstury tak jak twierdzisz :D Za stroną: http://www.ps4site.pl/playstation-4-specyfikacja-dane-techniczne/

jest napisane, że pamięć jest współdzielona z GPU

Pamięć RAM (pamięć systemowa współdzielona z GPU): 8GB szybkiej pamięci GDDR5 5500MHz, 256-bit, 176GB/s, 28nm


Odejmij pamięć zarezerwowaną na system i inne popierdółkim a tymczasem idę i kupuje więcej pamięci operacyjnej do peceta i problem z głowy, a obecnie kartę z 4 giga pamięci ram łatwo dostać
  • Odpowiedz
@BrodatyCiul: Która gra wymaga na ten moment więcej niż 1GB pamięci karty graficznej? I proszę, nie wspominaj o WD, gdzie tektstury ultra to to samo co high i optymalizacja jest kompletnie skopana.

Ale nawet gdyby potrzebne było więcej niż 1GB. Według ankiety steam 2GB i więcej ma prawie 25% użytkowników Steam. A tych jest ile, koło 80 milionów? Konsol nowej generacji sprzedano ile? Przekroczono te 15 milionów już czy jeszcze nie?
  • Odpowiedz