Wpis z mikrobloga

@Zero

Mam pare pytan :)

1.2. Organizatorem turnieju jest sieć serwerów PGC-Play.PL.


Turniej odbędzie się przy wsparciu FiberHost, który użyczy serwera wysokiej klasy.


1) Gramy na tylko waszych serwerach czy mozna na swoich? Jesli na waszych, to jak wyglada sprawa rcon statusu, w celu sprawdzenia steam id? eBot robi taki screen? Czy jest to rzeczywiscie jeden serwer? przy 8 spotkaniach w pierwszej fazie, to moze byc malo :)

2.3. Mapy wybierane są przez liderów drużyny poprzez eliminacje dwóch map przez każdą drużynę.


2) Jest 6 map, wiec zostana 2 po odrzuceniu 4. Jak wybrać graną mapę w wypadku BO1? Co z BO3, gdzie trzeba odrzucic 3 mapy, nie 4?

( ͡° ͜ʖ ͡°)

2.6. W przypadku remisu następuje gra w formie MR3.


3) 10k czy 16k?

4) Jaki cfg? esl5on5?

5) Jak wyglada kwestia dem?

6) Beda narzucone limity czasowe na rozegranie poszczegolnych meczy?

To chyba tyle na chwile obecna. Oczywiscie rozumiem ze jest to pierwszy turniej ale wydaje mi sie ze te kwestie powinny byc poruszone w regulaminie/zasadach turnieju ( ͡° ͜ʖ ͡°)


#turniejpgc
  • 14
@Pablot:

1) Gramy na naszych. Do sprawdzenia statusu nie trzeba rcona, wystarczy wpisać STATUS. Tak jeden serwer. 8 spotkań przy jednym serwerze myślę, że to jest idealnie.

2) Hmm rzeczywiście tutaj popełniłem błąd, bo nie pomyślałem o tym. Będzie tak, że drużyny odrzucą dwie mapy, a poprzez losowanie jedną mapę i zostanie 3 mapy. (BO3) A w BO1 po każda z drużyn 2 mapy i losowanie wśród dwóch map. (regulamin poprawiony)
@Zero: z tym statusem to rzeczywiscie nie musi byc rcon status. zbedne pytanie ;)

z tego co zauwazylem po tym turnieju, czesto druzynom pasuje termin niedziela wieczor, wiec moze byc troche zamieszania, ale to wyjdzie w praniu. bedzie w takim razie jakis system rezerwacji serwera? :D

jesli meczami ma zarzadzac ebot, to ile wczesniej musimy wytypowac mape, zebys mogl go ustawic?

co do pkt 2. bedzie uzywana ta maszynka z turnieju
1) Meczę pewnie będę od góry do dołu leciał (drabinka)

2) No własnie. Maszynka z turnieju wykopu jest inna jak ja planuje zrobić. Chyba, że taki system zrobić, że każda drużyna po 1 mapie odrzuca i wtedy skorzystać z tej maszynki, aby oszust nie było? Może masz inny pomysł? :)
@Zero: no wlasnie na odwrot bo tam (w maszynce) masz do odrzucenia po 1 mapie a nie po 2. w bo3 druzyny odrzucaja po 1 mapie i 3cia do odrzucenia mozna wylosowac. poza tym na random.org mozesz doprowadzic do wylosowania takiego zestawu jaki chcesz. chyba ze ty bedziesz losujacym ;)
@Pablot: Ale właśnie chodzi o to, że w BO1 odrzucają teamy po 1 mapie i grają losową. A w BO3 poprzez odrzucenie po jednej mapie i poprzez losowanie random.org. Chyba, że znasz jakiś serwis co widać co zostało wylosowane, aby było bez niby oszust? :P
@Zero: no to zmieniles zasady bo na poczatku mialy byc po 2 odrzucane :D

w takim wypadku:

przy bo3 wylosowana mapa w maszynce bedzie 3cia mapa ktora jest odrzucana i grane beda pozostale, if u know what i mean

chyba jak kazdy bedzie wiedzial ze tak jest to nie musi miec wypisanej listy map...
@Zero: ha! tylko pozostaje kwestia kolejnosci map. wiem ze to nie jest taki poziom zeby mialo to znaczenie ale moze jednak ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

nozowka o prawo wyboru pierwszej mapy czy ustalane miedzy liderami? jesli uda nam sie dojsc do fazy bo3 to raczej nie bedziemy problemowi w tej kwestii ale moze komus bedzie robilo roznice czy zagra np. d2 jako pierwsze czy zostanie ono
@Pablot: Zrobi się kolejność denuke, dedust2, decache, detrain na przykład. I jeżeli odpadnie denuke i decache. To kolejność jest grana taka jak zapis czyli dedust2 i detrain :)