Wpis z mikrobloga

@wspolrzednebiegunowe: A czy popieranie KNP jest jednoznaczne z zerwaniem ze wszystkimi usługami, jakie państwo oddaje ci w płaconych podatkach? Rozumiem, że jeśli nie lubisz wolnego rynku to masz moralne prawo do korzystania jedynie z tych towarów, które zrobią kolektywnie anarchiści w skłocie?
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: No dobra, to dalej. Czy to, że popierasz KNP oznacza, że dla ciebie każdy kto używa zasiłku jest nierobem? No i student na jakimś bieda socjalu, który jednak uczy się żeby dostać pracę to nie to samo co np Turek z Niemiec, który 25 lat nie przepracował ani jednego dnia, bo państwo daje mu wszystko.
  • Odpowiedz
że dla ciebie każdy kto używa zasiłku jest nierobem


@Aleksander_Newski: No oni sami dla siebie na pewno nierobami nie są ( ͡° ͜ʖ ͡°)

No i student na jakimś bieda socjalu, który jednak uczy się żeby dostać pracę to nie to samo co np Turek z Niemiec, który 25 lat nie przepracował ani jednego dnia, bo państwo daje mu wszystko.


@Aleksander_Newski: z perspektywy biednej rodziny, którą
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: Nierobem jest ten, kto nie robi, a nie ten kto robi, a przy okazji bierze. Taki mamy system i człowiek inteligentny stara się jakoś w nim odnaleźć.

No, mógłbym w imię wolności zrezygnować z - dajmy na to - ulg studenckich, tylko po co?
  • Odpowiedz
Nierobem jest ten, kto nie robi, a nie ten kto robi, a przy okazji bierze


@Jozio0506: no widzisz, ja studia łączę z pracą dorywczą i mi duma nie pozwoliłaby brać stypendium, mimo, że nie mam aż tak liberalnych gospodarczo poglądów jak osoby, które to stypendium biorą i nie widzą w tym nic złego, nie jestem zawistny, ale irytuje mnie ta myśl, że ktoś dostaje za darmo to, na co ja pracuję
  • Odpowiedz
@Jozio0506: dokończę myśl: "...mimo, że jest zdrowy i jest w stanie sam na to zapracować" czyli chyba jednak nie KNP ( ͡° ͜ʖ ͡°)

z resztą bardziej irytująca jest ta hipokryzja, od samego brania kasy
  • Odpowiedz
@wspolrzednebiegunowe: Właśnie tym bardziej do KNP. Ten powinien dostawać zasiłki, kto rzeczywiście jest potrzebujący. Kto rzeczywiście jest w potrzebie? Ocenić to jest trudno, niestety urzędnikom wychodzi to bardzo słabo.

Nie musi to być hipokryzja. Mogę mieć przekonanie "chcę przede wszystkim dla siebie najlepiej" i wyciągać z tego wnioski: w systemie Korwina będzie mi się ogólnie rzecz biorąc żyło lepiej, a w tym system w którym jestem teraz, najlepiej mi jest kiedy
  • Odpowiedz
jak dają to trzeba brać tak przynajmniej mogą odzyskać część tego co ich rodzice płacą w podatkach


płacili to mają, nie widzę w tym nic dziwnego.


@repiv: @Magik_Antonio czyli jednak redystrybucja jest w pewnych sytuacjach ok? Tak? Bo na te stypendia nie składają się TYLKO rodzice tych studentów, tylko wszyscy, którzy jakieś podatki płacą.
  • Odpowiedz
ęczących o brak kasy znajdują się takie, które miały awatar KNP w trakcie wyborów xD, większość ma polajkowanego JKM


@wspolrzednebiegunowe:

Jakbym miał WOLNY wybór czy chcę płacić podatki i dostawać zapomogi (marny procent z tego co zapłacę), a nie płacić podatku i nie dostawać zapomogi, to jasne, że wybrałbym to drugie.

Ale ze wyboru takiego nie mam, to chcę odzyskać maksymalnie to co zapłaciłem.

Komuniści negowali znaczenie pieniądza, co nie przeszkadzało
  • Odpowiedz