Wpis z mikrobloga

Cześć mirki. Mam pytanie, jako że chciałbym zostać prawilnym informatykiem jak pół wypoku to gdzie najlepiej studiować infomatykę? Politechnika czy uniwersytet, jakie miasto, ma to jakieś większe znaczenie? Powinienem się do tych studiów przygotować czy praktycznie nic nie umiejąc dam radę wszystkiego się nauczyć?

#informatyka #studia #programowanie #kiciochpyta
  • 23
  • Odpowiedz
@Badass: Na studiach mało się nauczysz. Ale jak będziesz dużo ćwiczył w domu to wszystkiego się nauczysz. Wybierałbym polibudę jednak bo bardziej techniczna szkoła, ale nie wiem jak to wygląda w Warszawie/Poznaniu
  • Odpowiedz
@Badass: można nic nie umieć i się spokojnie wszystkiego nauczyć, ale jak coś ogarniasz to zawsze jest fajniej, można się chociażby od razu zaangażować w jakieś koło naukowe i robić jakiś ciekawszy projekt (jak nic nie ogarniasz to na pierwszym roku nie ma na to zbytnio sensu)
  • Odpowiedz
@Badass: To zależy. Ja mogę się wypowiadać na temat UW vs PW.

Wybierz uniwerek jeżeli bardziej interesuje Cię algorytmika i ta bardziej naukowa strona informatyki. Nauczysz się tam w jaki sposób rozwiązywać problemy niekoniecznie korzystając z masy obecnie już istniejących implementacji.

Wybierz polibudę jeżeli chcesz nauczyć się mnóstwa narzędzi oraz być bardziej rzemieślnikiem klepiącym projekty dla biznesu. Algorytmiki też się nauczysz, ale nie aż na takim poziomie jak na uniwerku. Będziesz
  • Odpowiedz
@asterix61: Jaki konkretnie kierunek bo z tego co się orientuję są trzy: 1. Informatyka - Wydział Matematyki I Nauk Informacyjnych; 2. informatyka - Wydział Elektryczny; 3. Informatyka - Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych?
  • Odpowiedz
@Badass: Każda publiczna uczelnia będzie sensownym rozwiązaniem. Różnice między tymi lepszymi, a gorszymi nie są na tyle duże by nie nadrobić ich własną pracą. Jeśli chodzi o naukę, to musisz sam klepać jak najwięcej, bo na uczelni i tak czeka Cię na pierwszym roku przeprawa przez analizy i inne cuda.
  • Odpowiedz
@Badass: Jeszcze jedna rada dla Ciebie. Jak już zaczniesz studiować tą informatykę, to na drugim roku zapoznaj się z ofertą praktyk wakacyjnych w londyńskich bankach inwestycyjnych (Goldman Sachs, Morgan Stanley etc.). Oferują 10 tygodniowe staże z pensją pierwszorocznego analityka tzn. okolo 800 GBP tygodniowo. Po dwóch miesiącach takiego stażu masz zajebisty wpis w CV i kasę na utrzymanie/melanż przez następne dwa lata w Polsce.
  • Odpowiedz
@Badass: Jako, że aktualnie kończę drugi semestr na elektrycznym to napiszę coś od siebie.

tl:dl polecam elektryczny

Po pierwsze nie jest to stricte informatyka, bardziej pasowałoby tutaj "Informatyka stosowana w elektryce". W odróżnieniu od MiNi matematyka jest tutaj całkiem lajtowa (praktycznie wszyscy zdają), gdzie na MiNi analiza to taka kuco-kosa. Natomiast musisz się przygotować na to, że fizyka jak i przedmioty typowo elektryczne są na wysokim poziomie (głównie dzięki temu, że
  • Odpowiedz