Wpis z mikrobloga

Primo, Wesołych Świąt :). Ultimo, jest to mój pierwszy wpis na mikroblog, ale niestety nie zawiera żadnej ciekawostki wyszukanej w necie, bardziej jest to prośba o pomoc w ogarnięciu pewnego tematu. Primo ultimo, mordę może mam nie w tamburyn, ale pomysł jest słuszny. Wszystko dotyczy najbliższej zbiórki WOŚP która odbędzie się 13 stycznia 2013r. Domyślam się, że wielu osobom nie odpowiada to w jaki sposób WOŚP funkcjonuje, że pieniądze zebrane podczas finału są lokowane na koncie, po czym część z nich idzie na organizację Przystanku Woodstock, jednak musicie przyznać że środki orkiestry pomogły wielu szpitalom, i dzięki temu mogą one dalej skutecznie ratować ludzkie życie.

Ok, do rzeczy. Razem z dziewczyną (sic! wiecie, zielony jestem, więc jeszcze mam dziewczynę ;)) mieszkamy w Poznaniu i parę dni temu wpadliśmy na pomysł, a w zasadzie moja dziewczyna wpadła, żebym był wolontariuszem WOŚP, bo skoro można zrobić coś dobrego-innego niż tylko ustępować miejsca babciom w komunikacji miejskiej, to czemu nie. Szybkie obdzwonienie sztabów w Poznaniu i udało się znaleźć jedno miejsce, bo wszystko już porozdzielane. A skoro już zbierać pieniądze, to najlepiej żeby jak najwięcej osób przekonać do tego żeby otworzyło serce (portfel). Ale jak ro zrobić ? Zwrócić na siebie uwagę :). Jako że wielokrotnie przebierałem się za kogoś na imprezy tematyczne to postanowiliśmy że na WOŚPie będę robił za B.A. Baracusa (2 razy już się tak przebrałem zdobywając pierwsze miejsce, więc chyba strój jest dobry :) [patrz foto]). Ok, pomysł dobry, ale czegoś jeszcze brakuje. Mam! Brakuje czarnej furgonetki GMC! Każdy przecież kojarzy serial, i pamięta że The A Team mieli czarnego GMC Vandura. Wymyśliłem sobie że najlepiej by zbudować karoserię i umieścić ją na gokarcie na pedały (taki jak nad morzem można wypożyczyć żeby sobie pojeździć). Portal aukcyjny pokazał mi że używki (które utrzymają moje 90kg) kosztują pomiędzy 800-1200 zł. Sam nie mam takich pieniędzy, więc zwracam się do Was Wykopowiczki i Wykopowicze z pytaniem/prośbą, jak można ogarnąć taki temat ? Czasu na całość mam niewiele, ale nie poddaję się, bo najłatwiej powiedzieć „nie zdążę; nikt nie pomoże; czy dam radę?”, powiedziałem sobie że zrobię wszystko żeby projekt wypalił. Spróbować napisać na Reddit, lub innych portalach ?Gdzie poszukać ewentualnych sponsorów ? Zachęcić ich umieszczeniem loga na boku vana ? Po całej zbiórce pojazd sprzedam na aukcji WOŚP, tak żeby wszystkie pieniądze trafiły do orkiestry.

Będę wdzięczny za każdą pomoc i pomysł.

Pozdrawiam

Wojtas

więcej foto

http://tinypic.com/view.php?pic=ei6z5v&s=6

http://tinypic.com/view.php?pic=2a8jbpx&s=6
Pobierz passa_bola - Primo, Wesołych Świąt :). Ultimo, jest to mój pierwszy wpis na mikroblog...
źródło: comment_g9DbIcrFlnRIqgp2kyErOWVRT8vDTCyy.jpg
  • 12
Ej ludzie, warto to przeczytać :D

@passa_bola: strój zajebisty :) na Twoim miejscu opisałabym to wszystko jakoś ładnym językiem i oficjalnie i rozesłała maile do różnych firm - wykop, reddit, ecloud24 i wiele innych, w zamian za wrzucenie ich logo ocywiscie :)
@Writer: ale za słabe "znalezisko" na główną ;), więc chciałem zacząć ten temat tutaj, żeby uzyskać jakieś wskazówki co do pomysłu.

@Karol4722 rzeczywiście jestem pomarańczowy :>, bo jak ostatnio się logowałem to jeszcze byłem zielony, stąd moja pomyłka podczas pisania tekstu

@Wapniak pisanie w Wigilie na szybko, ponieważ każde zbliżenie się do kompa wywołuje złość u dziewczyny ;)