Wpis z mikrobloga

#programowanie #asembler #mikrokontrolery #8051

Jeszcze raz zawrócę Wam głowe:

1)Czy jest w asemblerze możliwość ustawienia Timera tak żeby zliczał ilość zmian wartości jakiegoś rejestru (np R7) i po osiągnięciu jakiejś liczby robił skok do innej procedury ?

2)Jak "odcisnąć" wciśnięty klawisz klawiatury?

Próbowałem ustawiać stan wysoki na wszystkie bity Portu na początku pętli skanowania klawiszy, ale to nic nie daje. Program i tak wyłapuje klawisz....

3)Muszę wynik sumy kwadratów wyświetlić na LCD

Mój pomysł jest taki: wartość sumy zapisujemy do jakiejś komórki w RAM, zamieniamy programowo sumę,która jest w kodzie szesnastkowym na kod dziesiętny, a na koniec zapisujemy do jednej komórki w RAM wartość setek,do drugiej wartość dziesiątek i trzeciej wartość jedności. Jak moge to zrealizować ?
  • 4
Czy jest w asemblerze możliwość ustawienia Timera tak żeby zliczał ilość zmian wartości jakiegoś rejestru (np R7) i po osiągnięciu jakiejś liczby robił skok do innej procedury ?


@Kebab92: nie, musisz użyć oddzielnego rejestru i rozkazu w stylu DJNZ po rozkazie zmiany zawartości rejestru

Jak "odcisnąć" wciśnięty klawisz klawiatury?


Próbowałem ustawiać stan wysoki na wszystkie bity Portu na początku pętli skanowania klawiszy, ale to nic nie daje. Program i tak wyłapuje
@Felonious_Gru: A czy jest możliwość skontaktowania się z Tobą jakoś prywatnie ?

Chodzi o to, że zadanie które mam wykonać jest jednym z wielu na zaliczenie przedmiotu i wszyscy szukaja gotowców w necie :)

Nie chciałbym, żeby ktoś zabrał mój program i oddał jako swój ( ͡° ͜ʖ ͡°)