Wpis z mikrobloga

Jako, że zostałem nieco #wygryw i mam jako takie źródło dochodu, postanowiłem, że porzucam stare założenia. Na maszynę wydam trochę więcej niż się spodziewałem. Zamówione są już trapezowe śruby napędowe, pręty i łożyska liniowe, sprzęgła bezluzowe, nakrętki. Mam zamiar wyciąć elementy z blach na laserowym ploterze cnc na którym pracuje znajomy znajomego znajomego. Postanowiłem zrobić kompletny projekt w autocadzie, skompletować elementy i potem tylko to wszystko złożyć, mam nadzieję bez niespodzianek. Jeszcze nie skończony, ale już w zaawansowanym stadium projekt niżej.

Wszelka krytyka i propozycje zmian mile widziane. Tak jak mówię, cały projekt może być na tym etapie jeszcze dowolnie zmieniany..

#recydywabudujecnc #cncboners #elektronika #hobby #majsterkowanie #cnc
Pobierz
źródło: comment_kzJfDvo4IFNykRamPhx8Eha9vpqRiBg6.jpg
  • 14
@okular: trudno mi w tej chwili powiedzieć, wszystko po pierwsze zależy od tego jakich elementów użyję, a brałem te z najniższej półki cenowej. A po drugie mój sterownik, który zrobiłem obsługuje pracę pół krokową. Po jakimś czasie zmienię sterownik na dokładniejszy i jeżeli cała konstrukcja okaże się sztywna myślę, że spokojnie można liczyć na dokładność 0.05mm. Konstrukcje amatorskie spokojnie wyciągają nawet 0.01mm.

@padobar: nigdy nie projektowałem w żadnym innym programie.
@Recydywa: jak umiesz autocada, to w inventorze będziesz miał jak w domu, jak nie umiesz to samouczek jest baaardzo przystępny i naprawde da się tam modelowania nauczyć ;) Zalecam tylko zapisywać, bo każda wersja potrafi się wysypywać co 15 minut. No i jest wersja darmowa dla studentów, nie trzeba się pieprzyc jak z catią czy solidem w witaminki.

Ile kosztuje wycinanie na takim ploterze laserowym? Miałbym parę detali z kwasówki 1mm
@Seraphiel: Właśnie trudno jest mi powiedzieć coś na temat ceny. Wszystkie firmy, które wykonują takie usługi wyceniają dopiero po zaproponowaniu im projektu. Jak będę miał gotowy projekt to przekażę to znajomemu i wtedy będzie wyceniał. Dodaj sobie tag do obserwowanych, na bieżąco będę takie szczegóły opisywał. Trudno mi też powiedzieć o dokładności. Albo może inaczej - dokładność takich ploterów jest jak mówiłem rzędu 1/100 milimetra, a maszyn profesjonalnych pewnie większa. Tutaj