Wpis z mikrobloga

Cholera, właśnie kombinowałam, że dobrze to sobie ktoś obmyślił, bo w razie obalenia dzisiaj rządu i wprowadzenia monarchii nie trzeba będzie ustanawiać nowego święta, ale przypomniałam sobie, że to święto ruchome. Bez sensu. :/

#aferapodsluchowa #wprost #bozecialo
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@diabLEEca: jestem za KNP, ale Korwin z tą monarchią niech spada na szczaw. Tylko JOW, odwoływalne stanowiska w referendach lokalnych, odpowiedzialność karna wybranych i...federalizacja kraju przez nadanie województwom autonomii na wzór USA. Parlament krajowy tworzyłoby 16 wojewodów + tylko 2 ministerstwa ogólnokrajowe, to jest spraw zagranicznych i obrony, podlegle prezydentowi. Urząd premiera likwidowany.
  • Odpowiedz
@diabLEEca: moim zdaniem właśnie odwrotnie, bo jak dziś obalą rząd to bedziemy mieli święto stałe 19 czerwca obalenie rządu a do tego ruchome boże ciało, które wypada w podobnym okresie, więc nie dość, że dodatkowe święto to jeszcze może się łączyć z ruchomym bożym ciałem i bach mamy długi weekend ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@ramzixp: Bez rewolucji, takie rzeczy tutaj nigdy nie będą miały miejsca. Polska będzie wtedy czekać druga transformacja, bo jak niby przy aktualnym podziale administracyjnym województw mają funkcjonować obywatele w biedniejszych województwach? Najłatwiej podzielić, najechać i ograbić, a politycy i tak na swoich stołkach siedzieć będą.
  • Odpowiedz
@pixele: w USA to jakoś funkcjonuje, w Niemczech także... Oczywiście, trzeba to przeprowadzić w sensowny sposób, bo część województw jest kompletną ruiną. Przykładowo, moje dolnośląskie, wyprzedza sąsiednie lubuskie o 30 lat pod każdym względem :/ Niemniej jednak, mamy zbyt mało władzy na poziomie lokalnym, samorządy liczą na łaskę "góry" i tym samym upadają powiaty, a wszystko przenosi się do wielkich miast: Poznań, Wrocław, Warszawa, Kraków, a reszta niech żre odpadki
  • Odpowiedz
@ramzixp: > samorządy liczą na łaskę "góry" i tym samym upadają powiaty, a wszystko przenosi się do

\wielkich miast,


a janosikowe trzeba płacić i koło się zamyka,bo Ci co tam powinni budować region wyjechali, bo musieli.
  • Odpowiedz
@pixele: my jeszcze w zagłębiu miedziowym mamy dobrze, KGHM masę hajsu inwestuje w region, ale i tak większość wciąga czarna dziura zwana Warszawą, która z kolei wysyła resztki do Wrocławia. Wrocław z wydobyciem nie ma nic wspólnego, ba, z regionem zagłębia, a tymczasem wyżera zysk.... za to, że jest. W innych województwach to już całkiem pustynia, mieszkałem kiedyś w lubuskim i to jeden wielki, upadły PGR z zapadłymi powiatami i
  • Odpowiedz
@ramzixp: Witaj w moim kraju(bezrobocie w mieście 25%) . Pracy nie szukam, ale wolałbym sam coś założyć, niż oddawać tak wysoki podatek pracując za tak niską stawkę. Pozostaję tylko wyjechać.(dawno temu powinienem to zrobić)
  • Odpowiedz
@pixele: ja się Panie w tym miesiącu zapisałem na kurs niemieckiego, nieruchomość na zapas sobie kupisz w NRD pod samą granicą w cenie 3x mniejszej od polskiej, do rodziny 40 minut drogi, interes mam IT, więc lokacja nie gra roli. Firma u szwabów, podatek trochę wyższy, zus nieobowiązkowy, normalne urzędy, a nieruchomość pozwala Ci się w razie "w" odciąć szybko od tego bajzlu co mamy. Za miesiąc kwartał mija, jak
  • Odpowiedz
@ramzixp: To dobrze sobie to wykombinowałeś, ale ja zostanę na swojej ziemi której bronił będę nawet i mieczem niż mam biegać po bandytach, a tak to jedyne co to Floryda. Tam mogłem oddychać(bez koksu od murzynków), bo wilgotność mi odpowiada.
  • Odpowiedz