Wpis z mikrobloga

@ElCidX: Fakt jest taki, ze za 2 -3 lata na PS4 za które dzisiaj dałem 1700zł będę grał w te same gry co na PC do którego jednak musiał bym dołożyć znowu 1000zł na kartę graficzną aby mieć te same detale co na konsoli a i tak mógłbym marzyć o graniu w takiej rozdziałce jak na PS4, chyba że kupił bym nowego tytana z 5 kiloflopsami :P
@ElCidX: Ciągle siedzę na PC kupionym prawie 5 lat temu, przez ten czas zmieniłem 3 razy grafikę, ale jakoś gry PC przestały mnie cieszyć od 2-3 lat, interesowały mnie tylko 2-3 tytuły MMO, natomiast do typowego grania postanowiłem kupić PS4. Teraz nie widzę dalszego sensu w jakiekolwiek inwestowanie w PC bo imo każdy mid-end PC będzie co najwyżej dorównywał graficznie konsoli. Aby sporo przebić grafikę na konsolach nowej generacji trzeba już
dzisiaj dałem 1700zł będę grał w te same gry co na PC do którego jednak musiał bym dołożyć znowu 1000zł


@BrodatyCiul: Ja wiem, że oczywisty troll jest oczywisty, ale niech będzie :D

Weźmy pierwsze z brzegu porównanie: Preorder GTA V na PC: 159,99 PLN. Preorder na PS4: 259,99 PLN. Przy dziesięciu grach już ta różnica znika


Nie wspominając już o fakcie, że po premierze większość gier na PC można kupić kilka
@xolur: Ale manipulujesz.

Dodatkowe koszty:

PC = okresowa wymiana sprzętu + CENA GIER

PS4 = tylko cena gier

Więc sumując i tak więcej wydam na PC bo nie dość że wypada zrobić upgrade przynajmniej co 2 lata karty graficznej to gry przecież też muszę kupić, chyba że ktoś piraci.
@plnk: Te same detale co mid-end PC, natomiast nie jestem zjebem żeby kupować 2 karty graficzne za 3 tys i chłodzenie wodne do tego po to, zęby zobaczyć więcej AA niż na PS4 i parę bajerków :P Wolę w zamian za to mieć Uncharted czy God of War albo Destiny.
Więc sumując i tak więcej wydam na PC bo nie dość że wypada zrobić upgrade przynajmniej co 2 lata karty graficznej to gry przecież też muszę kupić, chyba że ktoś piraci.


@BrodatyCiul: I kto tu manipuluje? Kupiłem kompa 2,5 roku temu, kartę nieco później; 2 lata temu i wszystko działa na ultra.

Kolejne 2 lata mogę spokojnie na nim pohulać.
@xolur: Za 2 lata będziesz musiał zmienić chipset, procka i nową kartę bo zaczną wychodzić gry wymagające Dx12 a np Xone będzie go obsługiwał a devsi na API PS4 też osiągną to samo bez problemu.

Poza tym bardzo mało ludzi rozumie jak działa architektura konsol. Taki PS4 ma 8GB DDR5, który jest współdzielony więc teoretycznie może mieć 6GB tekstur załadowanych (ʘʘ).
Za 2 lata będziesz musiał zmienić chipset, procka i nową kartę


@BrodatyCiul: Nie widzę problemu. I to tylko z tego, co zaoszczędzę na grach :D

więc teoretycznie może mieć 6GB tekstur załadowanych (ʘʘ)


teoretycznie


A praktycznie to już teraz spora część gier jest ograniczona do 30 klatek, a co będzie za te 2 lata... Next geny będą szybciej, albo rozwinie się streaming, gdzie konsolowcy będą grać na
@xolur: Wolę stabilne 30 klatek, które wystarczy do wszystkiego (oprócz FPS) niż spadki do 20 na mocarnych sprzętach (WD, gta IV po premierze itp).

Bede grał w gre GTAV a nie zastanwiał się czy nie dokupić kolejnego radeona, który (o cholera!) i tak nie wiele da bo mój aktualny procek (taki przykład) będzie za wąskim gardłem i grafika nie wyciśnie z siebie całej mocy ( ͡° ʖ̯ ͡°
@BrodatyCiul: Żadnej karty nie trzeba będzie wymieniać, bo każda karta kompatybilna z Dx11 będzie kompatybilna z Dx12.

Co do pamięci - teraz standardem stają się karty z 3GB, ale wychodzą też z 6GB i nie mam tu na myśli żadnego Titana - EVGA i Asus wypuścił (albo zaraz to zrobi) normalne 780 i 780Ti z 6GB. Następna generacja kart to 4/6GB na porządku dziennym. O ile PS4 jeszcze da jakoś radę,
@veti: Ja bym powiedział, że aktualnie na PC standard powoli do 2GB zmierza i większość PC ma ok takiej ilości i twórcy z myślą o takim sprzęcie robią gry. Zanim w PC dojdziemy do poziomu PS4 czyli 8GB to minie parę latek.
@BrodatyCiul: I grać w 720p i 30fps? Nie, dzięki, wolę trochę dopłacić i mieć przy okazji tańsze gry.

Zresztą, wyliczenia są bardzo mocno zawyżone. Sprawdziłyby się może przy zestawach z tesco gdzie dostajemy gówno za masę pieniędzy. Od 2005 roku na pewno tyle nie wydałem na komputery, a prawie cały czas byłem w stanie odpalać wszystko na high-ultra. Dokonujący takich upgradów jak w artykule jest po prostu laikiem i przepłaca na
@only:

Na PS4 wszystko chodzi min 1080p i 30-60 FPS, chyba ze devom sie za bardzo spieszylo i taki bf chodzi w 900p.

PC mnie przyzwyczail do 30 FPS, mialem niedawno Radka r280x (do kopania gównowalut) ale grałem nim tylko w War Thunder i przy wszystkim na max i AAX4 czasami było ponizej 30FPS a z AAX8 juz by bylo niegrywalne. A karta nawet nie jest high endowa w ujęciu P,C