Wpis z mikrobloga

#pomoc #lenovo #systemyoperacyjne #komputery #laptopy #rozowypasekwpotrzebie

Mireczki moje drogie, ja jak zawsze po prośbie w sprawach technicznych. I od razu proszę o wyrozumiałość, nie znam się na cudach techniki - gotować umiem ;)

Dostał mi się w ręce laptop Lenovo G570, na którym muszę przeinstalować system, zrobić format dysku, czy jak to się tam zwie fachowo. System Win7 jest w laptopie (też oczywiście nie wiem jak to fachowo nazwać), w każdym razie nie potrzeba płyty, żeby go uruchomić.

No właśnie... tylko jak ja mam to zrobić? Jak w tym ustrojstwie zrobić format dysku?

(zatrzymałam się na formatowaniu dysku poprzez włożenie płyty z win XP do napędu :P )

Pomocy! I z góry dziękuję.

PS. Google mi nie chce powiedzieć nic, co mogłabym zrozumieć.
  • 9
@Al_Bundy: To u mnie nie działa. Jak próbuje włączyć ten guzik to albo uruchamia się normalnie (przy wyłączonym laptopie) albo pyta czy uruchomić w trybie normalnym lub awaryjnym (jak naciskam podczas włączania).
@naprawalaptopow: Niestety nic się nie udało zrobić, brak partycji recovery. Okazało się, że był wymieniany dysk i ten pan, co to robił nie przegrał systemu na nowy. Przynajmniej ja to tak rozumiem, skoro nie ma opcji zrobienia formatu. Amba fatima było i nima.