Wpis z mikrobloga

@mariusz-zielke: Czy mógłby Pan skomentować obecną "aferę podsłuchową" patrząc przez pryzmat Pana doświadczenia w dziennikarstwie śledczym? Kto Pana zdaniem mógł nagrywać te rozmowy?
  • 4
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@maros: Choć o nagrania oskarża się wywiad obcy (wiadomo jaki), ja obstawiam bardziej jedną z grup byłych (lub wciąż aktywnych) oficerów służb specjalnych, a wypuszczenie ich jest moim zdaniem karą za nadepnięcie komuś na odcisk lub ostrzeżeniem przed podjęciem działań przeciwko ich interesom (niekoniecznie musi tu chodzić o nagranych). Wskazuje na to sposób dokonania przecieku i przekazania materiałów. Z drugiej strony wszystko jest możliwe: osoby dokonujące przecieku mogły przecież zrobić
  • Odpowiedz
@mariusz-zielke: Dzięki za komentarz! Bardzo ciekawe i trafne spostrzeżenia. Czy nie sądzi Pan, że prowadząc tego typu rozmowy nasi "bohaterowie" wykazali się wyjątkową bezmyślnością i brawurą, rozmawiając w bądź co bądź miejscu publicznym? Bo sama treść jako taka nie jest dla mnie osobiście szokująca, ponieważ zdaję sobie doskonale sprawę, że takie rozmowy pomiędzy wysoko ustawionymi politykami i ludźmi "z branży" są na porządku dziennym.
  • Odpowiedz
@maros: Dla mnie treść też nie jest szokująca. Kilka rzeczy z tych rozmów oczywiście warto przeanalizować i na pewno są bulwersujące. Język jest rynsztokowy, bo taki po prostu jest w naszej polityce, szczególnie u tych bardziej "doświadczonych" polityków. Ale też trzeba pamiętać, że to była rozmowa przy wódce i ganiąc ich zapytać siebie, czy my przy gorzale rozmawiamy w inny sposób, czy gdybym ja rozmawiał przy wódce z innym dziennikarzem
  • Odpowiedz
@mariusz-zielke: Całkowicie się zgadzam z Pana opinią. Moja teoria na ten temat jest taka, że rozmowy tego typu nagrywane są od dawna, i gromadzone na czarną godzinę, kiedy to można za ich pomocą bardzo skutecznie zrobić "zasłonę dymną" przed sprawami, które są aktualnie na tapecie. Widocznie teraz właśnie nadszedł taki czas. A o czym było głośno ostatnimi czasy? Między innymi sprawa Kwaśniewskich. I tu właśnie widzę ową manipulację, o której
  • Odpowiedz