Wpis z mikrobloga

KONIEC @roknasilowni

Niestety będąc urazonym stanowiskiem administracji wobec pewnej prośby jestem zmuszony zakończyć prowadzenie strony, i opieki nad tagiem #roknasilowni.

Kilkukrotnie użytkownicy wspominali, że konto @roknasilowni powinno być niebieskie jak np. @wykopoczta. Nie widziałem takiej potrzeby, jednak ostatnio mając więcej czasu postanowiłem nadać akcji trochę bardziej profesjonalnego charakteru.

Zacząłem pracować nad dodatkowymi opcjami dla wykopowiczów (dziennik posiłków), kalkulatory kaloryczne itp...

Wydało mi się wskazane zmienić kolor nicku na niebieski, myślałem, że nie będzie problemu. W końcu nie od dziś działamy, wykopoczta takie konto posiada, jedno i drugie jest akcją wymyśloną przez użytkowników dla użytkowników, więc mimo innej skali uważałem, że takie konto się należy.

Niestety się myliłem... oto rozmowa:

Witam,

Dało by się ten profil uczynić niebieskim?

-----------------------------------------------

Pozdrawiam

Odpowiedź | 1 tydz. temu

Tak, jeśli wykupicie kampanię reklamową w serwisie Wykop.pl.

Innej możliwości nie ma :-)

Pozdrawiamy

Dział Pomocy

Wykop.pl

-----------------------------------------------

Moja wiadomość | 4 dni temu

Hmm, na pewno nie ma? Wykopoczta nic nie wykupywała, a mają. Dlaczego tak nierówno traktujecie użytkowników?

-----------------------------------------------

Odpowiedź | 4 dni temu

WykoPoczta ciężko na to zapracowała. Nie dostali niebieskiego koloru ot tak sobie :-)

Pozdrawiamy

Dział Pomocy

Wykop.pl

-----------------------------------------------

Moja wiadomość | 4 dni temu

Tylko tym, że są bardziej popularni. Przez rok, poświęciłem na prawdę dużo czasu na pilnowanie tego tagu, obserwują go 284 osoby, uczestników jest nawet więcej, nie wszyscy obserwują ze względu na ruch w tagu, i ilość powiadomień. To mało?

Na pewno w jakiś sposób wpływa to na zwiększenie dochodów serwisu, są ludzie, którzy założyli konto tylko po to, by odliczać. Wiem, że @sarza01 opowiadał na siłowni ludziom o wykopie - jest teraz trenerem.

Bywały dni, że 12 godzin naprawiałem stronę, bo wszystko się sypało. Nie napracowałem się?

Mam jeszcze dopłacać, żeby wykop zarabiał?

Rozumiem, gdybym zarabiał powiedzmy na reklamach, ale na razie jest to akcja niekomercyjna. Robię to kompletnie za darmo.

W przyszłości były plany, aby trochę to skomercjalizować (dziennik posiłków nad którym pracuję, kalkulatory, porady, konkursy z nagrodami), wtedy zrozumiałbym wymóg płacenia, ale teraz?

Proponuję jednak, żebyście przemysleli decyzję, w przyszłości przyniesie obopólne korzyści, gdyż na pewno wykupię kampanię, gdy rozwinę stronę.

Jeśli jednak dalej uważacie, że moja praca się nie liczy, i powinienem Wam zapłacić, żebyście łaskawie pozwolili mi pracować na Wasz sukces, jestem zmuszony zakończyć akcję, poinformować uczestników o powodach, i usunąć konta w serwisie.

-----------------------------------------------

Odpowiedź | 3 dni temu

Nie tylko tym, że są bardziej aktywni.

Nie twierdzimy, że Twoja akcja jest mniej ważna, to zupełnie inne akcje, dlatego nie ma sensu ich porównywać. Jednak nadal nie widzimy sensownego powodu, dla którego mielibyśmy przyznać Ci niebieskie konto na Wykopie - w przypadku WykoPoczty istniała realna konieczność posiadania takiego konta i dlatego w drodze wyjątku zgodziliśmy się im je przyznać. I stało się to bardziej z konieczności technicznej - bo sami organizatorzy tej akcji nie wystąpili do nas nigdy z taką prośbą.

Przypominamy, że niebieskie loginy przeznaczone są jedynie dla reklamodawców Wykopu, nie rozdajemy ich uznaniowo bo kogoś doceniamy. Posiadanie niebieskiego loginu wiąże się nie tylko z innym kolorem oznaczającym aktywną kampanię "Wykop Poleca", ale także z opcjami, które przygotowane zostały jedynie dla reklamodawców serwisu. I stąd nie możemy się zgodzić, aby kolorem takim oznaczane były również konta, które nie mają aktywnej kampanii reklamowej.

Pozdrawiamy

Dział Pomocy

Wykop.pl

-----------------------------------------------

Mimo wszystkich wyjaśnień widzę tu brak konsekwencji, nie rozumiem dlaczego jedna akcja ma być faworyzowana, a druga nie. W dodatku oliwy do ognia dolało to co przeczytałem na facebooku co widać na załączonym screenshocie. Okazuje się, że za niebieskie konto nie trzeba wcale płacić...

Nawet gdybym wykupił kampanię czułbym się urażony, ze musze dopłacać z własnej kieszeni do czegoś za co inni mają za darmo. Skoro administracja tak podchodzi do akcji uzytkowników uważam, że nie warto na wykopie organizować czegokolwiek. Po prostu nie warto nabijać komuś kieszeni w czynie społecznym, gdy ten ktoś ma Cię gdzieś.

Zrozumiałem kim jestem na wykopie - mam plusować fakty_tvn, ciechana, Lech Wałęsa Sp. z o.o.(w końcu niebieskie konta są dla firm nie?) poczytać wypowiedzi polityków (w końcu wykop pretenduje do miana polskiego twittera :D), hulaj dusza piekła nie ma. Ważne, że hajs się zgadza. Nie zgadzam się ze sprowadzaniem użytkownika wykopu do roli klikacza-nabijacza, wszystko można pogodzić (komercję i niekomercyjną działalność "dla ludzi") jednak tutaj brak dobrej woli.

Co nie oznacza, że zostawię Was na lodzie, jak ktoś zna się na php i mysql, chce prowadzić akcję to mogę mu przekazać bazę danych i skrypt. Stronę wyłączę w niedzielę o 12 w nocy. Wyślę ostatnią porcję nicków uprawnionych do otrzymania osiągnięcia paker i


Pozdrawiam.

#roknasilowni #roknasilownistatystyki #silownia #emoquit
roknasilowni - KONIEC @roknasilowni



Niestety będąc urazonym stanowiskiem administr...

źródło: comment_szKKIqEwMTsleSGVbenlmFocjGTLzzCt.jpg

Pobierz
  • 63
  • Odpowiedz
@roknasilowni: Tylko jedną rzecz mi wyjaśnij: na co Ci to niebieskie konto?


@spatsi: Tutaj się muszę zgodzić niestety. Fakt, że długo prowadzisz tę akcję, dużo czasu Ci to zajmuje. Lecz nie jest Ci potrzebne. My potrzebujemy takiego konta na przykład ze względu na ilość wiadomości wysyłanych z naszego konta. Ilość rozpoczętych konwersacji. Czy też specjalne przywileje, które są nam potrzebne ( ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
  • Odpowiedz
@roknasilowni: Takie konta jak rok na siłowni które działają z inicjatywy użytkowników powinny być niebieskie. Tak ja Wykoppoczta tak i wy powinniście dostać niebieskie konto. @wykop Wstydźcie się za takie traktowanie. I no właśnie czy wałęsa wykupił abonament? Pewnie zapłacił wam z tych 100 milionów ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@roknasilowni: wątpię. Ale nie to nie byłoby złe rozwiązanie jakby się tego podjęli. W końcu dużo jest takich akcji i by się to jakoś wyróżniło :)

Wykopoczta, rok na siłowni, baryłka krwi, rowerowy wynik itp.
  • Odpowiedz