Wpis z mikrobloga

@Dreszczyk: ja robię. Haczyk najważniejszy jest taki, że musisz zawsze zwrócić uwagę na to co dzieje się w plikach xml konfiguracji modułów, layoutów itp. A i pamiętaj o wyłączeniu cache'u :P

Jest tego więcej, ale nie wiem, czy zmieściłbym się w jednym poście :D.Jakbyś miał jakiś konkretny problem to nie ma problemu z pomocą
@Dreszczyk: ja robiłem, magento to jest bardzo osobliwy twór. Ma ogromne możliwości, ale jest zbudowane całkowicie inaczej niż to o czym wspomniałeś.

Tak będziesz miał problem :D
@Dreszczyk: ja robiłem 2 sklepy na magento jak uczyłem się html/css :< powiem Tobie, że angielski internet zna odpowiedzi na każdy problem jaki napotkasz, dodatkowo dużo dostępnych dodatków, które wystarczy zainstalować i user później może ich sobie używać :P
@Dreszczyk: magento źre jak #!$%@?, ja przydzieliłem BD chyba z 4gb ramu na localu a i tak czekam czasami po kilkanaście sekund na requesta. na producji nie wiem jak to ogarniają, bo to nie moja działka, ale #!$%@? jak wsciekłe.
@Gdziezamiatasz: @fuuYeah: @entrop: ustawiłem 64MB w .htaccess (zgodnie z domyślnym htaccessem magento) i #!$%@?... w ogóle teraz doczytałem

dokładnie
co pokazuje i jest

`Allowed memory size of 262144 bytes exhausted (tried to allocate 7680 bytes) in ......./magento/app/Mage.php

Czyli chce wrzucić do pamięci mniej, niż wynosi max i i tak mu się nie udaje?
@Dreszczyk: masz mój my.ini z mysqla, też miałem ten problem, już nie pamiętam co zmieniłem:

`# Example MySQL config file for very large systems.

#

# This is for a large system with memory of 1G-2G where the system runs mainly

# MySQL.

#

# MySQL programs look for option files in a set of

# locations which depend on the deployment platform.

# You can copy this option file to