Wpis z mikrobloga

@micbor1: > Cezar, Faraon, Zeus, Tropico

To klasyka, dawno na wszystkie sposoby przeszedłem i teraz czekają w pudełkach na lepsze czasy

@krav > Twierdza Krzyżowiec!

jak wyżej.
  • Odpowiedz
W ogóle jakaś posucha na rynku gier, od kilku ładnych lat brakuje porządnego tytułu z gatunku strategii ekonomicznych.
  • Odpowiedz
@pernik: Capitalism II, Port Royale 2/Patrician 4 (łamane, bo są podobne), tylko po jakimś czasie robią się trochę nudne, SimCity 4, Tropico 4/5, a jeśli nie boisz się starszej grafiki to Tropico 1, które jest super pod tym względem, że miała jeszcze jakiś poziom trudności i polityka to było lawirowanie między różnymi grupami, interesami. Tropico 3/4 były niestety łatwe. Nie wiem jak 5, ale podejrzewam, że podobnie do 3/4.
  • Odpowiedz
@BongoBong: SimCity to jest myśl! Zainstaluje znowu i stworzę kolejną metropolię. Tropico dla mnie trochę irytujące jest ze swoimi budowlańcami którzy nie chcą stawiać budynków.

@micbor1 Civ5 nie przypadłą mi do gustu, cały czas miałem wrażenie że gram w wykastrowaną 4.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Niedawno zagrywałem się w Industry Tycoon 2. teraz mam jeszcze na oku Transport Giant.

Od czasu do czasu jeszcze na godzinkę włączę sobie którąś część Anno
  • Odpowiedz
Niedawno zagrywałem się w Industry Tycoon 2.


oczywiście to też jest Giant nie Tycoon

Teraz znalazłem ciekawą pozycję Traffic Giant. Zarządzanie firmą trudniącą się transportem miejskim.
  • Odpowiedz
@BongoBong: Kupiłem już kilka lat temu. Całkiem całkiem do pogrania, ale z Faraonem nie ma co nawet porównywać. Ma kilka ciekawych rozwiązań, jedną z ciekawostek jest, że nie ma w grze pieniędzy, w sensie monet czy złota, jako waluty.
  • Odpowiedz