Wpis z mikrobloga

#innvwszkocji na #emigracja i dostałem #pracazagranica

Wczoraj dostałem kontrakt od nowej firmy; w porównaniu do obecnej; w której jeszcze nawet go nie dostałem :D jest dobrze.

Praca bez kontraktu jest tutaj legalna - przynajmniej z tego co wiem. W poniedziałek składam wypowiedzenie - pewno menadżer się zdziwi - zwłaszcza; że dostałem dość niedawno firmowe szmaty (jako jedyny) :)

Co w kontrakcie?

Rocznie około ~21k - podstawy

29 dni urlopu (jeden więcej niż normalnie) - tym razem nie mam banków holiday wolnych. Co jako dla mnie dla biednego emigranta jest lepsze - wole te 8 dni spędzić na wycieczce lub pojechać do Polski.

Mam parę systemów pracy; ogólnie z tego co wiem to 4x nocki po 12h i 8x 5dni w tygodniu z możliwością pracy do 12h. 40 godzin standardowy tydzień pracy co powyżej płatne 50% więcej. Od lipca niby ma być 3dni po 12h i 3 dni wolnego w systemie rotacyjnym. Przy nockach wychodzi nawet 3 i pół dnia wolnego :D - 100% (podwójna stawka) więcej płacone w wolne dni od pracy.

System wypłat tygodniowy; w każdy piątek.

Oczywiście co robię jest ściśle tajne - jak bym powiedział jakiemuś mirkowi musiałbym go zabić :< a tego nie chcę - wiadomo! Ogólnie będę pracował przy maszynach CNC dla firmy, która dostarcza patentowane elementy na platformy wiertnicze. I właśnie te jedyne w swoim rodzaju elementy będę robił.
  • 17
  • Odpowiedz
@ozzie: pisałem program na "fallusa" :)

@adios: z tego co wiem; pracownicy biedronki też Ci nie powiedzą co będzie w następnym tygodniu w promocji :) każdy ma "tajemnice firmowe".
  • Odpowiedz
@innv: Ci na kasie nie wiedzą co będzie, a ci co wiedzą to zarabiają więcej niż 1750 zł :)

Pracy ogólnie gratuluję, ale za dochowanie tajności to się raczej płaci :)
  • Odpowiedz
czyli 9,55 / h brutto ta?:> bo tak zamieszałes ze juz nic nie wiem z tych opisów:) Ogólnie to super że mosz wreszcie roboty przy swoich cnc.
  • Odpowiedz
@adios: Tylko jeżeli przeliczasz 1:1 to miej na uwadze - że zakupy tygodniowe zrobisz za około 70funtów.. a na wycieczkę do tajlandii na 2 tygodnie pojedziesz za 700 funtów; a Iphona 5s kupisz za 480 funtów.

Uważam, że te zarobki jak na 3mc pobyt nie są złe.

@Zord0n: podziel sobie sumę roczną przez 12 mc i 160h to wyjdzie Ci przybliżona stawka godzinowa.
  • Odpowiedz
@innv: nie, nie uważam, że to złe zarobki, tym bardziej za jak to pisaliście "start" i przezbrojenie maszyny. Ta tajność mnie zaintrygowała ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adios: kiedyś w Polsce pracowałem jako ochroniarz na sklepie i też miałem te swoje "tajności" :D ogólnie wszędzie są tajemnice firmowe; patenty, rysunki techniczne - co jest zrozumiałe by nie poruszać takich kwestii poza granicami pracy.
  • Odpowiedz
@innv: Gratuluję znalezienia pracy w zawodzie - fajnie Ci idzie :-) Zaczynasz od razu?

Mnie w mojej agencji wkurza brak wyższej płacy za nadgodziny. To w Wielkiej Brytanii chyba w ogóle nie jest uregulowane prawnie.
  • Odpowiedz
@abcc4: no kwalifikacje musisz jakieś mieć, bez tego to nie wiem co mógłbyś robić. Dla osób bez kwalifikacji to pewnie tylko pensja minimalna.
  • Odpowiedz