Wpis z mikrobloga

Jakie są konsekwencje jazdy motorem ( konkretnie Romet Kadet który odpalił po 10 latach stania w garażu ) mającym ponad 20 lat, moc 1,7 KM pojemność prawie 50 cm3 bez prawa jazdy oraz dokumentów ?

#motocykle #prawo
  • 13
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

motorem (...) pojemność prawie 50 cm3


@adikowal95: To żart? Jak nie masz prawka to chyba nie możesz czymś takim jeździć. A niezarejestrowanym to już w ogóle po normalnej drodze.
  • Odpowiedz
@adikowal95: Za brak uprawnień jest 500 zł, ale odkąd Boguś p--------a BMW to hurr durr to ma być traktowane jako przestępstwo, więc jak masz jeździć to się spiesz, bo jak zmienią prawo to sobie nie pojeździsz :D
  • Odpowiedz
@WesolyGrabarz: @pwone: Świadomy jestem oczywistych konsekwencji, chciałem znać tylko ich wymiar ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@Pro100wryj: a co z tymi zmianami odnośnie braku wymagania prawka do 125 cm3 bodajże? Oczywiście skuter nie ma automatycznej skrzyni, a ja sam nie mam prawa jazdy kat.B od 3 lat ale lubię kombinować ;)
  • Odpowiedz
@adikowal95: Ale jak to pojemność 50cm^3 to chyba wystarczy mieć 18 skończone, nie potrzeba uprawnień. Przecież na te kosiarki co jeżdżą z pizzą nie trzeba mieć prawa jazdy. Tak mi się wydaje, ale mogę się mylić. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@adikowal95: Do 50ccm wystarczy dowód osobisty.

Ale jak nie masz do niego dokumentów to jednak jest to trochę ryzykowne - w przypadku mandatu na pewno dostajesz 50zł za brak dowodu i 50zł za brak OC, ale jakie dalej są wyciągane konsekwencje to nie wiem.
  • Odpowiedz
@Pro100wryj: @Czipsu: Jeśli w dniu 19 stycznia 2013r kierowca miał skończone 18 lat, wtedy może legalnie jeździć motorowerem, jeśli jest młodszy to musi mieć jakąkolwiek kategorię prawa jazdy.

@adikowal95: co de tego że bez dokumentów: raczej Ci nic nie zrobią, chyba że byś o---------ł
  • Odpowiedz