Wpis z mikrobloga

Planuję naukę kolejnego języka, potrzebuję rady drogie Mirki. Docelowo pewnie i tak będą oba, ale zacząć od niemieckiego, którego jakieś podstawy mam z gimnazjum, czy wziąć się najpierw za rosyjski, właściwie od zera?

#pytanie #pytaniedoeksperta #jezyki #naukajezykow
  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@NE555: Perfekt pewnie nie, ale całkiem nieźle, na co dzień mam styczność z różnymi pracami w tym języku, więc chcąc nie chcąc muszę. No i wolę książki czytać w oryginale. Czyżby to miało pomóc w niemieckim?
  • Odpowiedz
  • 1
@p4b10: @p4b10: ucz się rosyjskiego. Niemcy sat świetnie wykształceni i mówią zwykle biegle po angielsku. Rosyjski jest poza tym bardziej przyszłościowy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@NE555: Rozumiem, dość sensowne, przy programowaniu ktoś mi dawał podobną radę, żeby nie zabierać się za dwa języki, tylko umieć jakiś naprawdę dobrze.

@Rewo96: Tu nawet nie chodzi o kontakt z Niemcami, bo mam bardzo nikły, niemal zerowy, tylko potrzebuję go do pracy. I podobnie z rosyjskim właściwie, mniejsza o to, czy wykorzystam go w przyszłości (chińskiego mógłbym się uczyć), chodzi o zrozumienie tekstów rosyjskich.
  • Odpowiedz
chodzi o zrozumienie tekstów rosyjskich.


@p4b10: Do archiwum nam jeszcze pewnie długo nie pozwolą zajrzeć, ale jak kiedyś się to stanie to się ucz rosyjskiego, ucz, przekażesz nam wieści z pierwszej ręki o polskiej czerwonej hołocie :D
  • Odpowiedz
@vin42: No i fajnie brzmi, w przeciwieństwie do portugalskiego. Chociaż może to ja jestem jakiś dziwny...

@NE555: Tylko czekać na odkrycie pierwszych dokumentów po reptiliańsku :D
  • Odpowiedz