Wpis z mikrobloga

Czy jest na sali jakis mirek stomatolog?

Bo nie wiem co robic, a dwoch przekazalo mi sprzeczne informacje.

Bylem prawie 3 tygodnie temu u dentysty, cos tam poborowal w 8 i zalozyl liner (chyba chodzi o mala plombe).

Po tygodniu zaczelo bolec jak szlag i pulsowac wiec poszedlem znowu. Okazalo sie, ze jest tam jakis mikrokanalik, dentysta powiedzial, zeby przed kanalowym jeszcze sprobowac uratowac zab - glebiej go tam poczyscil i zalozyl plombe.

Zab sam z siebie nie boli, choc jak nim gryze to boli, a wieczorem pulsuje (a po naruszeniu zeba na pierwszej wizycie bolal, ze ja #!$%@?).

No i teraz wlasciwe pytanie, czy isc robic te kanalowe (bo to pewnie ma eplyw na caly organizm), czy tez olac to i pojsc jak bedzie bolalo (moze sie samo zaleczy).

Jeszcze jedno, czy jest mozliwosc wyleczenia stanu zapalnego (poprzez podanie jakiegos lekarstwa) bez potrzeby leczenia kanalowego i ppdtruwania zeba?

#kiciochpyta

#mediwykop #medycynamikrobow #medycyna #stomatologia #stomatolog #dentysta
  • 14
@Hiera: Jak jest "jakiś mikrokanalik", to boli na zimno, ew. ciepło, słodkie/kwaśne. Jeśli ząb boli sam, pulsuje, ból jest ciągły i trwa długo, to jest to już stan nieodwracalny i trzeba leczyć kanałowo.

@Hiera: Poszukaj gabinetu co ma jakieś nowoczesne kosmiczne technologie - a to czyszczenie pyłem diamentowym czy innym ujstwem, a to laserem albo inną nowoczesną technologią - może pomoże.

Z bardziej kumatych stomatologów, tych co się cały czas szkolą to leczą tak by nie wyrywać (bo tylko idiota by wyrywał "prewencyjnie" nawet zdrowy ząb) i ostatnimi czasy potrafią robić kanałówkę na 1 wizycie bez trucia. Tylko jak masz kanały takie jak ja
@Farrahan: sorry ze tu ale nie mogę podrzucić na pw wiadomości.

Mam takie małe pytanko - czy jeśli właśnie robię zęba (i to na pewno nie ostatni) to mam przestać chodzić na siłownię? Kurcze place za nią miliony monet i trochę mi szkoda z niej rezygnować... Co Pan doktor o tym myśli? :)