Wpis z mikrobloga

@t3m4: nie ucieknie, zapadają im się łapki w piasek i szybko się nie poruszają, do tego były aż 3 osoby pilnujące, więc zero ryzyka. ;)
  • Odpowiedz
@MooSK: były kocyki na których sobie siedziały, ale skoro ciągle złaziły na piasek to raczej im nie było gorąco. Byłam tam tylko 30min, więc nic im się nie stało. To nie są jakieś zwierzątka specjalnej opieki, co pod kloszem się je trzyma. :D
  • Odpowiedz
@arsky: jest sporo hodowli jeży pigmejskich (w internetach pełno), oczywiście też są w niektórych sklepach zoologicznych, ale z tych miejsc nie polecam kupować, bo trudno takiego oswoić.
  • Odpowiedz
@arsky: trudno mi powiedzieć, bo ja mam z hodowli, co już nie sprzedaje. Pierwsze linki w google hodowli, które kojarzę i mogę polecić:

http://jezyniec.pl/

http://www.jezpigmejski.pl/

I nie są wymagające, koszt takiego jeża jest tylko wysoki na początku przy kupnie, potem to 20-25zł na miesiąc, do tego musisz im tylko sprzątać, dać jedzonka, picia, pobawić się z nimi, wykąpać, no jak świnki morskie, tylko, że w nocy chodzą. ;)
  • Odpowiedz
@tabee: mam dwa samce i samiczkę. Pokrótce kiedyś Felka z Funią spiknęłam i w ten sposób powstał Kropek. Ogólnie Felek i Kropek by przelecieli Funię, do tego Felek również własnego syna. Innych zachowań nie zaobserwowałam. ;) Z tego co mi wiadomo samce się raczej dogadują, z samiczkami jest bardziej problem. Ale może być tak, że jeden drugiego będzie chciał go po prostu zgwałcić :D
  • Odpowiedz
@okraska: Może głupie pytanie ale chciałbym mieć jakieś zwierze, a na psa nie mogę sobie pozwolić: Czy taki jeż wchodzi w jakieś interakcje z człowiekiem? Czyli np. jak go zawołam to on zwróci na to uwagę?
  • Odpowiedz
via Android
  • 4
@piotruslo: mają totalnie gdzieś, jak je nazwiesz, czy będziesz je wołać, czy będziesz miał ochotę się pobawić albo przytulić. Czasami mają nastrój do tego, żeby może pogryźć Ci koszulkę, zasnąć na/przy Tobie, ale to wszystko tak naprawdę zależy od charakteru jeża, bo wszystkie są inne. :D ogólnie wielkiej interakcji z nimi nie ma.
  • Odpowiedz