Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do zakupu trochę lepszego roweru. Jestem w tym temacie kompletnym laikiem no i stąd moje pytanie: Czym go zabezpieczać? Słyszałem o u-lockach. #rower #rowery
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Zdanio: Ja używam u-locka i póki co roweru nikt mi nie ukradł.


Ulocki są średnio wygodne, ale w wersji long jakoś zwykle idzie się zapiąć, a jednak czuję się z tym bezpieczniej.
  • Odpowiedz
@Zdanio: U-Lock. Ale musisz liczyć się z dodatkowym ciężarem. Mój waży 1,5kg. Korzystam z Pitbulla Onguarda. W zasadzie to samo co Kryptonite, a trochę tańszy, bo nie ma takiego prestiżu.

Nie zmienia to faktu, że i tak mało go używam. Po prostu nic nie zastąpi zdrowego rozsądku i staram się rower zostawiać jak najmniej bez opieki.
  • Odpowiedz
@Zdanio: U-Lock od kryptonite, abus lub jakis onguard pitbull.

Chociaż nawet najlepsze zabezpieczenie może zostać złamane więc zdrowego rozsądku nie może zastąpić ;)
  • Odpowiedz
@Zdanio: Na bogato widzę :D Ja bardziej budżetowo poszedłem i Kryptonite Keeper w długiej wersji wziąłem i też jest spoko. Różnica to pewnie milimetr, albo dwa milimetry w średnicy prętu.
  • Odpowiedz
@Zdanio: Tylko niech Cię nie zwiedzie zdjęcie, bo aukcja nie dotyczy tego U-locka, tylko jego krótszej (a tym samym o wiele mniej praktycznej) wersji. Sprzedający-cwaniak.
  • Odpowiedz