Wpis z mikrobloga

Czy jest ktoś kto by mi mógł wytłumaczyć dokładnie o co chodzi z tym alim? Jakie są dodatkowe koszta poza ceną produktu ze strony? Z tego co wiem to wszystko to są podróbki ale mimo wszystko jest dużo ciekawych rzeczy. Jest jakieś ryzyko, że towar do mnie nie dotrze? Widziałem gdzieś jak ktoś pisał, że w zależności od szczęścia mogą być doliczone jakieś dodatkowe opłaty podczas transportu. O co dokładnie chodzi?

#aliexpress
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mskldnl: od kilku miesiecy regularnie kupuje sobie na Ali zegarki/buty/okulary i nie mialem do tej pory żadnego problemu. Ci di dodatkowych opłat - zdarza się, że urząd celny wezwie cie do zapłaty cła za importowany towar/zapłacenia kary za import podrobionego towaru. Mnie to do tej pory się nie spotkało ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@mskldnl: Gift do 45Euro jest zwolniony z cła. Vat teoretycznie musisz zapłacić zawsze; w praktyce wygląda to tak, że np. zamawiając coś droższego masz większe szanse na zapłatę vat. Drobiznę celnicy raczej przepuszczają. Niektóre towary są całkowicie zwolnione z cła, np. telefony komórkowe.
  • Odpowiedz