Wpis z mikrobloga

@501st: juz obczailem - musisz albo miec papier z uczelni z ich honorowanej listy uniwerkow (obejmuje tylko te londynskie), albo musisz byc na praktyce minimum 14 tygodni (14 tygodni to 98 dni, a ja mam praktyke 92 dni...), wypelniasz formularz online, wysylasz zdjecie i wszystkie dokumenty i oni odsylaja to do Ciebie do domu w 24h, jak wszystko sie zgadza.

kiepska opcja bo w takim razie wychodzi mi miesieczny 140cos
  • Odpowiedz
@david_hasselhoff: Bardzo możliwe, że PAYG wyjdzie taniej. Mnie wychodzi, jeżdzę 5 dni w tygodniu do pracy dwa razy dziennie metro + jeden bus i wychodzi taniej niż bym miał travelcarda. Do tego dochodzi coś na weekendzie.
  • Odpowiedz
@501st: wlasnie czegos takiego bede potrzebowal. Payg nalicza jakies stawki max za dzien, ktore jak przekroczysz to i tak nie dobija, tak?

Jak to wyglada w praktyce, bierzesz oystera i ladujesz na niego np 50£ i monitorujesz ile Ci schodzi?
  • Odpowiedz
@david_hasselhoff: Co do stawek maksymalnych to musisz doczytać, ale cena maksymalna to chyba cena dziennego travelcarda. A co do praktyki, no tak, na bramkach w metrze i w busach wyświetla się ile środków zostało w automacie też możesz zawsze sprawdzić, coś tam można mieć chyba nawet na minusie. Doładować oystera można praktycznie wszędzie, automaty są na każdej stacji, w większości sklepów też możesz doładować (szczególnie takie sklepy "z hindusem za
  • Odpowiedz
@david_hasselhoff: To przejrzyj mój tag zamiast go wołać tam poruszyłem kwestie komunikacji :) myślę, że Ci to pomoże bo bez kogoś kto wytłumaczy to jest zupełnie inny świat. Z moich osobistych doświadczeń raczej odradzałbym travelcard na 1-3 zone jeśli nie wiesz gdzie będziesz mieć prace. Bo coś mi się wydaje, że nie zdajesz sobie sprawy jak duży jest Londyn, bez urazy oczywiście :) I że po ogarnięciu roboty to do
  • Odpowiedz