Wpis z mikrobloga

postawilem sobie za ambitny cel nauczenia sie solowki do tej piosenki. o ile samo zapamietanie tabulatury nie stanowi dla mnie problemu (jestem w polowie) to zanim zagram to z taka szybkoscia minie jeszcze troche czasu :). w sumie to sie troche chwale, ale napisalibyscie jakies dobre slowo, zeby sie chcialo jeszcze bardziej tego uczyc ;).

#gitara #alterbridge
  • 17
@imo0mfg: ze słuchu bo jak kolega napisał nie jest tak dokładnie na tabach, ale przede wszystkim uczysz się dźwięków, wyczucia i ogółem trudniej ale efekty lepszy, każdy wielki muzyk uczył się ze słuchu lub nut.
@Ramboski:

@Zuchwaly_Pstronk:

na sama uwage zasluguje fakt dosyc niecodziennego strojenia (otwarte D), powiem szczerze, ze na poczatku sie balem, bo oznacza to naciagniecie 2 i 3 struny od dolu odpowiednio o 1,5 i 1 ton. nie powiem, troche sie balem, ze peknie ( ͡° ͜ʖ ͡°).

jest troche dziwnie, na chwile obecna (dzisiaj sie dopiero do niego nastroilem) nie wiem zupelnie jak sie poruszac wiec postanowilem
@Zuchwaly_Pstronk: solówki ze słuchu gram tylko te łatwiejsze, bo #!$%@? ze mnie gitarzysta, po prostu udzielam rady komuś jak jest najlepiej, nie pisałem nigdzie ze hardcore ze mnie. Bullshit bo ty jesteś wielkim muzykiem i grasz z tabulatury czy gitarzysta jakiegoś sabatonu?
@Ramboski: nie jest tak "najlepiej", zależy czego oczekujesz. Po prostu #!$%@?ą mnie gitarowi napinacze pt.

"Solo? Tylko ze słuchu. Tabulatury sa dla słabych"

Nawet nie chce mi się pisać dlaczego.

Bullshit bo ty jesteś wielkim muzykiem i grasz z tabulatury czy gitarzysta jakiegoś sabatonu?


Nie skumałem tekstu o Sabatonie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Zuchwaly_Pstronk: ale ja się za owego nie uważam, nawet nie napisałem, ze tabulatury są dla słabych, ale o wiele większa jest satysfakcja i progres jak się nauczysz ze słuchu, a co do sabatonu to nieważne, #!$%@? żart z mojej strony ;)
@Ramboski: no luz. :) Jasne że o wiele większa satysfakcja. Ale nie polecam początkujcym grać tylko ze słuchu. Więcej może być z tego irytacji niż z dobrze nauczonego sola na podstawie tabulatury. Poza tym z tabulatur można nauczyć się wielu fajnych zagrywek, których ze słuchu można nie wyłapać, przynajmniej z początku.

Zarządzam rozejm :D ( ͡° ͜ʖ ͡°)