Wpis z mikrobloga

Witam. Na studiach mam dwa projekty z Podstaw Konstrukcji Maszyn, których nie rozumiem wcale.Poziom jest b. niski podobno, ale... nie studiuję nic związanego z tym przedmiotem, stąd te problemy. Za rozwiązanie tych dwóch zadań stawiam smaczną wódeczkę.

Może ktoś się skusi? :> Wiem że to nie zadane.pl, ale nie mogę tego ogarnąć, a wiem jakie mireczki są pomocne :)

Oto treść:

1.Śruby; wyznaczyć moment jaki należy przyłożyć do nakrętki, by pokonać tarcie pojawiające się podczas napinania i luzowania złącza, przyjmując że wartość siły osiowej, obciążającej trzpień śruby odpowiada wartości dopuszczalnej. Określić, czy wynikająca wartość siły tarcia Fu (jest mniejsze bądź równe) T = Fw/alfag = unz na powierzchni łączenia styków płaskownika jest w stanie zrównoważyć siłe F. (Fw - wartość siły osiowej - czyli jest to wartość siły maksymalnej Fq)

2. Zaprojektuj wał maszynowy, obustronnie obciążony o długości l=500mm, na którym osadzono w odległości a=300mm, koło pasowe o D=250mm, służące do przekazywania momentu obrotowego. Wał napędzany jest silnikiem o mocy P=20kW, w obrotach 900 obrot/min.

#pkm #studia #zadanie #pomocy