Wpis z mikrobloga

Mirki ogarniacie jakie są płace dla doświadczonych programistów w zachodniej części Europy?

Ciągle dostaję oferty typu 50-60k euro/rok. Przecież po podatkach to wyjdzie z 10 tys. PLN/miesiąc netto, co przy porównaniu siły nabywczej wyjdzie nawet gorzej niż w Polsce. Może ktoś wyjaśnić ten fenomen?

#programowanie #zarobki
  • 13
  • Odpowiedz
@hbpitero: u mnie ( Jersey ) zapłacisz 20% od kwoty powyżej £13,780 która jest wolna od podatku. Jeślis żonaty to kwota wolna £22,090 + 3000 na kazde z dzieci. Nawet sie #!$%@? nie zastanawiaj tylko uciekaj jak masz okazję.

IT Technician czyli nikt - > £27,609.00 zarabia rocznie
  • Odpowiedz
@hbpitero: Dlatego ja nie liczę zarobków tylko kwotę oszczędzaną, bo za nią się kupuje samochody, wycieczki, elektronikę, koks. W Polsce myślę, że ciężko wejść ponad odkładanie 10k, w UK można odłożyć nawet 20k miesięcznie (PLN).
  • Odpowiedz
@o90: ale juz nie dodawaj tego ze dajom za darmo często jakiś pakiet medyczny oprócz tego 60k euro za rok- i tak uważam ze się nie opłaca jechać bo polska jest dużą i szeroka i wszyscy mówią po polsku i mnóstwo kreatywnych ludzi a na zachodzie nuda i nuda i trzeba się przestawiać zmieniać mentalność. Pieniądze to nie wszystko.
  • Odpowiedz
@hbpitero: Na kontrkacie w Irlandii przez umbrella efektywna stawka podotku za ostatnie kilkanascie miesiecy to troche mniej niz 30%, czyli z kazdego 1000€ faktury wystawionej na koniec miesiaca do mojej kieszeni trafia 700€.

pozostale dane:
  • Odpowiedz
@hbpitero: Na kontrkacie w Irlandii przez umbrella efektywna stawka podotku za ostatnie kilkanascie miesiecy to troche mniej niz 30%, czyli z kazdego 1000€ faktury wystawionej na koniec miesiaca do mojej kieszeni trafia 700€.

pozostale dane:
  • Odpowiedz
Ciągle dostaję oferty typu 50-60k euro/rok. Przecież po podatkach to wyjdzie z 10 tys. PLN/miesiąc netto, co przy porównaniu siły nabywczej wyjdzie nawet gorzej niż w Polsce. Może ktoś wyjaśnić ten fenomen?


@hbpitero: Jesli chodzi o Irlandie, to 50k€ rocznie da ci mniej wiecej 300€ na reke, to jest mniej wiecej 12500 PLN miesiecznie, czyli 150 000 PLN rocznie.

Zeby dostawac tyle w PL musialbys miec jakies 18 500 PLN miesiecznie brutto. Jak ktos zarabia w PL 18 500 PLN brutto to nei dostaje oferty za 50k€ rocznie
  • Odpowiedz
@hbpitero: dla mnie sprawa jest prosta

1. maja gorszych devow w ilosci wiec placa mniej

2. IT to glownie mlodzi ludzie, czesto mirki ktore poza monitorem nie widza zycia, oddani, cale dni praca a potem jeszcze selfstudy, to takie przedluzone studia i taki czlowiek cieszy sie z kazdej kasy bo jest zwyczajnie glupi na umysle pod wzgledem biznesowym
  • Odpowiedz
@hbpitero: u mnie w firmie na kontrakcie przez umbrella company seniorzy ~500e dziennie (taka stawka była w ofercie, może można więcej wynegocjować). Tylko Belgia, podatki wysokie, ale można przynajmniej rok się rozliczać w Polsce dalej.
  • Odpowiedz
Jesli chodzi o Irlandie, to 50k€ rocznie da ci mniej wiecej 300€ na reke, to jest mniej wiecej 12500 PLN miesiecznie, czyli 150 000 PLN rocznie.


@msq: hmm 50k€ rocznie to 4166€/mc. Co jak piszesz daje ~3000€/mc netto. Co daje ~28% obciążeń.

Porownaj to do PHPowca z kilkuletnim doswiadczenim ktory pracuje w IRL na kontrkacie za 300€ dziennie. A to znaczy troche ponad 4000€ co miesiac do
  • Odpowiedz
@msq: hmm 50k€ rocznie to 4166€/mc. Co jak piszesz daje ~3000€/mc netto. Co daje ~28% obciążeń.


@msq: 20 dni pracy po 300e. Daje 6000e. Co daje jakieś 30-33% obciążeń (kwestia ile to trochę ponad).


Ale zastanawia mnie czy tutaj jest jakiś błąd czy etat vs kontrakt nie
  • Odpowiedz