Wpis z mikrobloga

#studbaza #studia #kierunekhumanistyczny #kryminalistyka

Moja siostra stoi właśnie przed trudnym wyborem studiów i chciałbym pomóc jej znaleźć jakąś alternatywę dla prawa, w przypadku gdyby się nie dostała. Na jednym z uniwersytetów znalazłem kryminalistykę. Moim zdaniem kierunek ciekawy, jej też się spodobał. Studiuje ktoś z Was na tym kierunku? Jaki inny kierunek humanistyczny nie doprowadzi jej wyłącznie do pracy w maku?
  • 22
@kohanovski: Koleżanka w Katowicach studiuje psychologie, wybrała resocjalizacje. Teraz ma zoraną banie do reszty, ale polecam, jak przyjeżdza to ma wokół siebie z 50 znajomych którzy słuchają jej z zapartym tchem. Wszelkie opowieści z wiezień itp, jakichś domów dla nieletnich, aż ciary przechodzą,
@Banaszek: Mało przyjemne, ale na pewno ciekawsze niż praca wśród tysiąca teczek z dokumentami. Gdybym to ja wybierał, to poszedłbym na tę kryminalistykę. Właściwie nie przeglądałem ofert wielu uczelni, ale ten kierunek do razu mi się spodobał.
@kohanovski: Do pierwszej sekcji też wszyscy są twardzi ; p. Jak nie jest silna psychicznie to naprawdę nie polecam. Jak się interesuje prawem to w sumie ma mało alternatyw. Może i ta kryminalistyka by podpasowała, jednak mało znam osób, które się do tego mogą nadawać.
@Banaszek: Znam kilka osób ze studiów medycznych i faktycznie mało która z nich ma dobre wspomnienia po pierwszej sekcji. Ale do tego też w pewnym stopniu da się przyzwyczaić. Jakby się nad tym głębiej zastanowić to faktycznie trzeba być twardzielem na tych studiach.

No cóż, dziewczyna będzie miała nad czym myśleć :)