Wpis z mikrobloga

@nightrain: tego typu spowiedź gładzi grzechy lekkie - grzechy zaś ciężkie (świadome i dobrowolne przekroczenie przykazań Bożych lub kościelnych) odpuszczane są tylko podczas spowiedzi osobistej
@Kazmierz: właśnie czytam, widze, że te kościelne się trochę zmieniły, nie wydaje mi się abym któreś złamał, a tak w ogóle to Bóg jest wszędzie, nie tylko w konfesjonale, jestem katolikiem, ale nie za bardzo podoba mi się działanie kościoła, trochę powiedziałem nieprawdę, bo w kościele nie byłem od 4 lat jak ksiądz odmówił pogrzebu w kościele osobie z mojej rodziny (nie miałem lewych 3000 aby dać proboszczowi na felgi)
@DzikiPiesDingo: jestem hehe gimboateisto, ale tak z ciekawości - jak jest traktowany konkubinat przez kościół? Rozumiem, że ogólnie jest to związek mężczyzny i kobiety, którzy żyją ze sobą bez ślubu. W związku z tym co #!$%@?, para która poznała się miesiąc temu, są bez ślubu to to też jest konkubinat? :D Czy są w kościele jakieś terminy, że od roku wzwyż to przestępstwo?
@nightrain: Kościelne są zmienne - bardzo się zmieniały na przestrzeni wieków. Boże są niezmienne. Rozumiem, też mnie wkurzają niektórzy księża, ale również niektórych podziwiam.
@DzikiPiesDingo: chyba zle mnie zrozumiales - to co napisalem wczesniej nie bylo do Ciebie.

a co do tego ze byles na Jasnej Gorze - wiem z doswiadczenia ze tam tez sa buce w konfesjonalach (trafilem na jednego). wiec albo rozgrzesznia nie dostales bo na takowego trafiles, albo rzeczywiscie masz jakis grzech ciezki na sumieniu ktorego nie masz zamiaru zwalczac. tak czy inaczej wspolczuje szczerze sytuacji, bo do latwych nie nalezy (no