Wpis z mikrobloga

@RomeYY: kiedyś widziałem Prometeusza w LeClercu, a jeśli chcesz z butli/kija to często dostępne w Pubie Poluffka pod akademcami na Wyspiana, gdzie często można dostać w dacie premiery :) polecam sam chodzę :D
  • Odpowiedz
@samotan: No cóż, nie mogę się nie zgodzić z Twoją recenzją. Chociaż myślałem, że goryczka będzie nieco większa, zwłaszcza że to moje piersze imperial ipa. No ale może już się nieco przyzwyczaiłem do tego smaku. Ale piana robi robotę! Scianki prawie całe białe, a w szklance piwa już nie ma.

Mam jeszcze grand prixa w nowej etykiecie i brackie iipa ale chyba nie będe dzisiaj próbował, bo moge czuć mniej
  • Odpowiedz
@RomeYY: Może jeszcze nie dojechał, mapę sprawdź i pytaj (wiem, że na bank jest w Poznaniu i Krakowie, więc do 3miasta powinien dojechać)

@mlek: Kawa na ławę: w przeliczeniu ponad 200 g na 20 l, ale na dużą skalę dochodzi parę czynników. Jednak nie oszczędzamy, na każdą warkę idzie parę średnich krajowych w szyszce i granulacie :P

Poza tym aromat niektórzy nieznani mi ludzie czują mocno (1,2. Z
  • Odpowiedz
  • 0
No cóż mogę powiedzieć, w zapachu wyraźnie czuć taki słodki zapach typowy dla piw ciemnych, suszone śliwki chyba piany w ogóle nie ma właściwie. A w smaku to taki lekko wodnisty kozlak. Nie umiem nic więcej powiedzieć. :D ale jakbym miał kupować tu chyba wole zwykłego koźlaka, który jest bardziej wyrazisty w smaku.

A z drugiej strony wole to, niż 'kwasnego' portera

Barwa mniej więcej taka jak na zdjęciu. Ciemnomiedziane, może rubinowe.
hpiotrekh - No cóż mogę powiedzieć, w zapachu wyraźnie czuć taki słodki zapach typowy...

źródło: comment_qZ1Om1ZGnplPbSIEDOTqMc8FnQAaBV05.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@hpiotrekh: Też przy moim pierwszym IIPA spodziewałem się konkretnej goryczy wykrzywiającej mordę, ale dopiero kumpel mnie uświadomił :D Zauważ że IIPA ma więcej alkoholu przez co p--o jest słodsze stąd ta kontra dla goryczy :) i na przykład taki Rowing Jack\Atak Chmielu\Prometeusz może mieć bardziej odczuwalną i mocniejszą goryczkę niż Imperium Atakuje czy też Zeus

(jeśli się mylę proszę o sprostowanie )
  • Odpowiedz
@samotan: Właśnie polowałem na Imperium, ale dowiedziałem się że już się rozeszło, chociaż na stronie pinty jest planowany rozlew w I połowie maja, więc może się pojawi.

Atak chmielu był moim pierwszym Ipa i ryjek lekko skrzywił. Musze go kupić jeszcze raz i porównać, czy on jest taki goryczkowy czy po prostu przeżyłem lekki szok. Bo pare dni później GP już mi posmakował. Ostatnio poszedł rowing jack i też goryczka
  • Odpowiedz