Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu popularne były tutaj historie z początków internetów w polskich domach. Mój blok dostał stałe łącze gdzieś w 2003 roku. Wydarzenie to było zapowiedziane z wyprzedzeniem, ale i tak nie wiedziałem zbytnio co to takiego. W każdym razie spisywałem sobie na kartce wszystkie adresy stron internetowych, jakie gdzieś wpadły mi w oko: strony banków, producentów zapałek... Najbardziej żal mi było strony LEGO, prawdziwie wypasionej, która nie ładowała się na marnym łączu.

W każdym razie jako 10-latek byłem w 100% biorcą treści. Nie było jeszcze o tym lekcji w szkołach, ale gdzieś słyszałem, że co raz znajdzie się w internecie, pozostanie tam na zawsze. Poza tym byłem młody, ergo głupi. Wolałem się z tym nie ujawniać. Czytałem więc sobie artykuły na wp i onecie. Całkiem szybko zacząłem bardziej interesować się dyskusją w komentarzach niż samym newsem.

Tutaj takie przypomnienie, bo #gimbynieznajo, ale w 2004 roku polska Ekstraklasa wyglądała trochę inaczej niż obecnie. Potęgami były kluby takie jak Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski, Amica Wronki. Przez lata solidna była Odra Wodzisław Śląski, gdzieś tam przewijał się Górnik Łęczna czy Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Po niższych ligach błąkały się takie drużyny jak Lechia, Śląsk, Jagiellonia, Cracovia... Dyskusje pod newsami dotyczącymi Ekstraklasy dotyczyły często atrakcyjności rozrywek. Właściwie były zdominowane przez takie wątki. Dlaczego najwyższa klasa rozgrywkowa piłki nożnej jest obecna w małych miasteczkach, a omija wielkie ośrodki?

Sam wówczas byłem całym sercem za Jagiellonią, która potykała się gdzieś w II czy III lidze. Mimo to, monotematyczność dyskusji sprowokowała mnie do wyprodukowania pierwszego w życiu posta. To musiało być coś mocnego jak na 10 latka, więc posłużyłem się wikipedią, żeby sporządzić listę 14 największych polskich miast i bazy 90minut.pl, już wówczas nieocenionego bogactwa, żeby poszukać klubów klas okręgowych z tych metropolii (w porównaniu z Wronkami ofc).

Komentarz wyglądał mniej więcej tak:

WIELKA PIŁKA DLA WIELKICH MIAST. W KTÓREJ ZACHODNIEJ LIDZE NAJWIĘKSZE KLUBY ROZGRYWAJĄ SPOTKANIA NA ZADUPIACH PO 10 TYSIĘCY MIESZKAŃCÓW? PROSZĘ WPISYWAĆ KTO JEST ZA TYM, ŻEBY EKSTRAKLASA PO REFORMIE GRAŁA W NASTĘPUJĄCYM SKŁADZIE:


1. Sagita Warszawa


2. Tramwaj II Kraków


3. Orzeł Łódź


4. Arena Wrocław


5. Odlew Poznań *musiał być*


6. Chrysler Gdańsk


7. Stal Szczecin


8. Piaski Bydgoszcz


9. Koziołek Lublin


10. Kolejarz 24 Katowice


11. Piast Białystok


12. Pidrina Gdynia


13. Skra Częstochowa


14. Zamłynie Radom


TRZEJ KRÓLOWIE WIELKICH MIAST: ARENA, TRAMWAJ, CHRYSLER GDAŃSK

Taką pastą spamowałem komentarze na onecie i wp, żeby po chwili obserwować soczysty #buldupy kibiców Śląska czy Cracovii. W szafce oczywiście chipsy i batony.

#coolstory #ekstraklasa #wspomnienia #nostalgia #tmszdelivers
tmsz - Kilka dni temu popularne były tutaj historie z początków internetów w polskich...

źródło: comment_R35nsgiNmHZ23Ygocsen8X5Hryfvk5N0.jpg

Pobierz
  • 5
  • Odpowiedz
antekemigrant


@Hahazard: CZEŚĆ KOMUSZKI!

Z tych politycznych jeszcze był kat (aktualnie do poczytania na naszeblogi), jabu2005expert (czy jakoś tam) i wladek215.

Pod każdym newsem z Izraelem najlepsze gównoburze kręcił "Zew", pod każdym innym slawni.wegetarianie. Ech, piękne czasy. Potem przyszedł nowy system komentarzy i wszystko #!$%@?ł (_ )
  • Odpowiedz
@ViZ_PL: Hehe, pamiętam go. A co do komentarzy to tak samo było na weszło, po okresie wolnej amerykanki postanowili uregulować gównoburzę. Z drugiej strony teraz da się je czytać.
  • Odpowiedz