Wpis z mikrobloga

Mirki muszę przyznać że wyniki sondaży - patrząc w przyszłość - zaskoczyły mnie dwojako:

- wygrana krula, poztywnie - bo jest jedynym gosciem ktory moze cos zmienic na scenie politycznej, cokolwiek.

- wygrana PO - zdaje sobie sprawe ze w przyszlym roku (!) do urn wyjedzie wiecej ludzi, bo wiekszosc januszy ma w dupie europarlament, ale kruwa mac kto dzis glosuje na po ?

Serio sa ludzie ktorzy wierza w cokolwiek pozatywnego od tej partii i po tylu latach sa im wierni?

Krul ma rok na zmiane wizreunku, w sumie to trzymam za niego kciukasy.


#wybory #po #krul
  • 22
ludzi, bo wiekszosc januszy ma w dupie europarlament, ale kruwa mac kto dzis glosuje na po ?


Serio sa ludzie ktorzy wierza w cokolwiek pozatywnego od tej partii i po tylu latach sa im wierni?

@_Marshall: jest mnóstwo ludzi, szczególnie 30+, którym się świetnie/dobrze żyje i nie widzą w PO nic/niewiele złego. Dużo gorzej odbierają kaczyńskiego po 2óch latach rządów 2005-2007.

Po co mają głosować na PiS, którego nie cierpią, na
@_Marshall: jak na niby tak wielką mobilizację wyznawców Krula, to te 7 procent jak dla mnie jest baaaaardzo średnim wynikiem. Pokazuje to, że jednak prawdą chyba jest to, że NP ma wielu niepełnoletnich wyborców, którzy poza akcjami w necie niewiele mogą zdziałać na dzień dzisiejszy.

Ja osobiście się strasznie cieszę, że z gry wypada Europa + i Solidarna Polska. Biedny Kurski i Ziobro zostali bezrobotni :))
czy na krula którego uważają za conajmniej dziwoląga


@grzegorz-zielinski: albo widzą niespójny program w większości niemożliwy do zrealizowania. Wiele razy mówiłem, podajcie chociaż trzy merytoryczne argumenty przemawiającymi na rzecz korwina i pójdę na nich zagłosować. Były 3 ama i poza lizaniem się po fiutach między sympatykami tej partii, były same ogólniki na tematy gospodarcze.

@Rise123: @_Marshall: Prawda jest taka, że wśród całej naszej żałosnej klasy politycznej PO jest najlepsze,
@grzegorz-zielinski: @rerwen:

Odpowiadam zbiorczo, bo w sumie piszecie o tym samym.

Serio? Zyjemy w XXI wieku, w srodku Europy a nie mozemy sie rownac z zachodem biorac pod uwage standard, jakosc zycia i uslug ktore sa nam dostarczane - sluzba zdrowia, sluzby mundurowe, autostrady itd itp a co najwazniejsze sila pieniadza - tj. ile jestem w stanie kupic za np. 100zl.

Niestety, ja zawsze uwazalem ze w tym kraju niewiele
@_Marshall: dokładnie, PO nie może zrobić reform, bo same społeczeństwo jest przeciwne ;/ Ludzie chcą niższych podatków i równocześnie większego socjalu xD i to wszystko nie zmienia faktu, że korwin jest rozwiązaniem, bo mają tylko hasła, a żadnego logicznego programu. Powiedz mi w którym miejscu jestem w błędzie.
@_Marshall: ty to tak odbierasz

moi rodzice lat 55 - mają prace, mieszkanie, ogród działkowy, dobrze i spokojnie im się żyje, w porównaniu z komuną to teraz mają wszystko, wbrew temu co płaczą tutaj wszyscy na wykopie, że nic nie ma, bida w kraju i w ogóle smutnabaza.psd. Matka głosuje na PO, Ojciec kiedyś #krul teraz PiS. Po co mają robić rewolucję?

Po co mają głosować za zmianą, jak jej nie
@_Marshall: moim zdaniem to głównie brak wiedzy. . Kilka dni temu rozmawiałem z osobą, która uważa, że minimalna pensja powinna być zwiększona i to im więcej tym lepiej. 3000? "Pewnie!" 4000? "Czemu nie, przynajmniej byłoby ludzi stać żeby normalnie żyć." Aby coś się zmieniło ludzi trzeba edukować.
@grzegorz-zielinski: bo jesli wkoncu zachca zmiany, i nie beda sie jej bali to moze uda im sie zobaczyc pozytwyne zmiany w calym kraju, a jesli podobnie zaglosuje wiekszosc ludzi glosujacych na PO to zobacza to tez moje i Twoje dzieci i ich dzieci i ich dzieci.

I @rerwen: Dokladnie, no ale niestety wracamy do podsumowania calego spoleczenstwa, ( nie chce byc tym ktory ciagle narzeka, tym bardziej ze w dupie
bo jesli wkoncu zachca zmiany, i nie beda sie jej bali to moze uda im sie zobaczyc pozytwyne zmiany w calym kraju, a jesli podobnie zaglosuje wiekszosc ludzi glosujacych na PO to zobacza to tez moje i Twoje dzieci i ich dzieci i ich dzieci.


@_Marshall: Właśnie o to chodzi, że korwin to żadna zmiana w dobrą stronę. Wystarczy nawet spojrzeć na najważniejszy punkt programu: likwidacja ZUSu - który członek knp
@rerwen:

" dokładnie, PO nie może zrobić reform, bo same społeczeństwo jest przeciwne ;/ Ludzie chcą niższych podatków i równocześnie większego


socjalu xD i to wszystko nie zmienia faktu, że korwin jest rozwiązaniem, bo mają tylko hasła, a żadnego logicznego programu. Powiedz mi w


którym miejscu jestem w błędzie. "

PO nie może zrobić reform, bo same społeczeństwo jest przeciwne: nie rozumiem, nie widziałem strajków "nie chcemy reform". Co masz na
@Zrzyck: żeby zmniejszyć podatki trzeba zmniejszyć wydatki, o ile można słusznie zarzucić brak zmniejszenia biurokracji o tyle np socjalu nie da się zmniejszyć, bo społeczeństwo na to się nie zgadza. Potrzebna jest reforma związków zawodowych, przywilejów dla np. górników, służb mundurowych, a tego nie da się zrobić i nie mów mi, że nie byłoby wielkich strajków gdyby ruszyć te grupy.

mają tylko hasła, a żadnego logicznego programu : Dobrze, że PO
@Plutonowy: a na kogo mają głosować, jeśli nie utożsamiają się z poglądami korwina i co najważniejsze nie są eurosceptykami(co w tych akurat wyborach powinno mieć największe znaczenie przy oddaniu głosu)? OK, można oddać nieważny głos, ale to równie dobrze, można w ogóle nie iść na wybory i wyjdzie na to samo.
@rerwen: To już nie chodzi czy maja głosować na Korwina czy nie.

Rządy PO: nie oszukujmy się, nie są udane, raczej seria niepowodzeń, brak poprawy sytuacji.

A społeczeństwo ciągle, a co najgorsze młodzi ludzie dalej na PO.