Wpis z mikrobloga

Jak niektore mirki wiedza, chce zalozyc spolke, ktora bedzie produkowac liquidy.... Zacytuje wam dialog z Pania z sanepidu - w jakim miescie - nie wazne.

- W sumie, to nie ma regulacji odnosnie produkcji plynow do elektronicznych papierosow, takich informacji, co musi byc spelnione nie uzyskacie Panstwo w naszej placowce.

- Czyli rozumiem, ze nie podlegamy pod Panstwa kontrole i nie musimy zglaszac produkcji do sanepidu?

- Oczywiscie, ze podlegacie i oczywiscie, ze bedziemy panstwa kontrolowac...

Smiechlem mocno....... To Polska wlasnie....

#humor #heheszki #januszbiznesu #januszebiznesu #topolska #coztapolska #urzednicy #urzedasy #epapieros #epapierosy #ecmik #evaperzy
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Mam_Glupi_Nick: a co w tym śmiesznego? Sanepid kontroluje wiele różnych rzeczy. A że nie ma jakichś norm szczególnych regulacji odnośnie do produkcji liquidów, to mogą sprawdzać przestrzeganie np. norm ogólnych produkcji.
  • Odpowiedz
@mudkipz: @ostr: jak najbardziej - rozumiem ogolna kontrole i sie z nia w 100% zgadzam.... nie mam nic przeciwko niej - jednak - w jednej placowce sanepidu powiedzieli mi, iz bede potrzebowac specjalne wyciagi, 100 par drzwi, pozlacane pipety, za to w 2-giej - to zwykla spozywka.....

wiec - jesli juz chca cokolwiek kontrolowac - niech ustala jakiekolwiek normy - niechcialbym sie obudzic za 2 mies, gdy sanepid
  • Odpowiedz
@Mam_Glupi_Nick: inwestując w branżę w której brakuje regulacji nie masz żadnej pewności, że coś co jest teraz cacy będzie cacy za pół roku :> pro tip: są w Polsce producenci liquidów z tego co się orientuje. Oni Ci sami nie pomogą bo konkurencja ale ich lokalne organy mają z nimi do czynienia i musiały poczynić ustalenia/coś przyjąć więc warto zadzwonić do miasta x. y.
  • Odpowiedz
@Mam_Glupi_Nick: @ostr: inwestując w Polsce nie masz żadnej pewności, że coś co jest teraz cacy będzie cacy za pół roku.

Przerabiałem z pomieszczeniem w którym świadczy się usługi medyczne - miała być wg. sanepidu wysokość X. Wszystko cacy, zbudowane, działa. Przy którejś kontroli stwierdzili, że ma być X+10, bo nowe rozporządznie, cośtam. Ale rozporządzenie dotyczy tylko nowych, a nie tych już odebranych i działających. Pani się upiera. Przychodzi
  • Odpowiedz
@Mam_Glupi_Nick: Cóż, ja znam historię, gdzie wszystko było zrobione idealnie z projektem zatwierdzonym przez wojewódzki sanepid, ale pani z powiatowego przyszła i stwierdziła, że tu ma być kratka wentylacyjna i #!$%@?. O, albo kurtyna powietrzna w sklepie z ubraniami o powierzchni, bo ja wiem, 30m^2 :D
  • Odpowiedz