Wpis z mikrobloga

Patrząc na dzisiejszą maturę z historii, to cieszę się, że pisałem rok temu, bo temat miałem idealny, niby ten tegoroczny tyczący się lat 1945-1954 też jest całkiem fajny, ale o wiele bardziej złożony.


#matura #matura2014
  • 3
  • Odpowiedz
@George_Patton: przecież te tematy to jest bardziej lanie wody. bić się czy nie bić, albo ten po '45. wiadomo, że bez konkretów super dobrych wyników nie będzie, ale pamiętam temat sprzed paru lat jak np. polsko francuskie stosunki i tutaj już ciężko byłoby wybrnąć tym, którzy nie ogarniali tematu.
  • Odpowiedz
@martymcfly9: Dobra, ale ja tu mówię o dobrych wynikach. Wiadomo super wiedza potrzebna nie jest, pamiętam jak rok temu wyszedłem na 20/20 za wypracowanie dzięki głupim skojarzeniom momentami, a temat pozornie miałem błahy gdyż Udział żołnierzy polskich poza granicami Polski. Natomiast ten dzisiejszy z XX wieku jest problematyczny, gdyż nie pojawia się on często na lekcjach w liceum, po drugie, o żołnierzach wyklętych sporo napisze osoba która ten temat zna
  • Odpowiedz
@George_Patton: ano udział naszych w walkach II WŚ poza granicami łatwy nie był, bo trzeba operować konkretami. ale sądzę, że średnio rozgarnięty uczeń liceum piszący tegoroczną historię, na bazie tych tematów, może uzyskać całkiem niezły wynik.
  • Odpowiedz