Wpis z mikrobloga

Widziałem 7. finałowy odcinek anime Gundam Unicorn - bardziej szczegółowo wypowiem się jutro, bo dzisiaj jestem już zmęczony, nie mówiąc o stanie emocjonalnym, jaki wywołała u mnie ta produkcja :)

Powiem jedno - chyba żadne inne uniwersum nigdy nie dostało tak wspaniałego prezentu na rocznicę całej marki jak fani Gundama, a przede wszystkim ci, którzy znają trzy seriale i film kinowy z lat 80. Mam pewne zastrzeżenia do historii, patrząc na nią z perspektywy założeń całego świata Universal Century czy niektórych banałów, ale nie mogę odmówić jej pięknej romantycznej narracji nad tym co Tomino stworzył w latach 80, interesującego wątku gundamowej puszki pandory - Laplace's Box czy dopracowanych scen batalistycznych z mechami.

#gundamunicorn #gundam #mechy #anime #universalcentury #japonia #manga #animacja
Pobierz 80sLove - Widziałem 7. finałowy odcinek anime Gundam Unicorn - bardziej szczegółowo w...
źródło: comment_KleoI5Ubt11ZSRS6YMncg0sLc7kIKqnP.jpg
  • 4
@pitrek136:

Za rok będzie premiera pierwszego odcinka/filmu kinowego serialu Gundam the Origin, czyli prequela pierwszego serialu.

W październiku za to serial Gundam Reconguista in G, którego akcja ma mieć miejsce w odległej o tysiąclecia przyszłości oryginalnego uniwersum Gundam i raczej nie będzie wymagać znajomości niczego innego.

Więc jest okazja, aby zacząć oglądać wszystko od najnowszych produkcji ^^
80sLove: UC było spoko, ale mam kilka zastrzeżeń, które pozwolę sobie ocenić z perspektywy czasu.


Ale za to podoba mi się kwestia otwartego zakończenia i jednoznacznego ogarnięcia sprawy Angelo - to przecież Carozzo Ronah!

@ParsecV:

Ogólnie to, co robił Zeon Full Frontala przez 30minut jak on sam sobie chodził po stacji, a następnie walczył w swoim mechu? Może przydałoby się jakieś wsparcie? ;)

Dzięki za przypomnienie mi, kim może być Angelo :)