Wpis z mikrobloga

Kilka dni temu rozpocząłem dietę, aby przybrać trochę masy i zastanawiam się czy wszystko robię prawidłowo. Dziennie jem jakieś 2500-2800 kalorii. Pewnie wielu z Was zaraz napisze, że to za mało, ale po prostu nigdy za dużo nie jadłem i daję sobie trochę czasu na przystosowanie do większej ilości jedzenia.

Mój wczorajszy dzień treningowy, taki przykładowy, wyglądał tak:

kcal: 2787,80

białko: 193,05 g

węglowodany: 298,89 g

tłuszcze: 83,90 g

Ważę ~65 kg. W internecie wyczytałem, żeby mniej więcej oscylować w granicach:

białko = 2-2,5 g/kg

węglowodany = 6-7 g/kg

tłuszcze =1 g/kg

Co sądzicie o tej rozpisce wyżej? Powinienem zmniejszyć ilość białka, spróbować podbić węglowodany i obniżyć tłuszcze? Teraz z białkiem wskakuję na poziom prawie 3 g/kg, węglowodanów mam 4,6 g/kg i tłuszczy 1,3 g/kg.

#silownia #mikrokoksy #dieta
  • 12
  • Odpowiedz
Możesz nawet rozpocząć od mniejszej ilości kalorii i białka oraz stopniowo zwiększać w górę - obserwuj wagę. Spore i nagłe skoki w diecie są niezdrowe.
  • Odpowiedz
Jeszcze słyszałem, że jak mam na przykład chleb pełnoziarnisty, który na 100g dostarcza np. 10,8 g białka, to powinno się to liczyć jako np. 50% czyli 5,4 g białka, ponieważ nie jest to białko w pełni przyswajalne. Jak do tego podejść, próbować to jakoś przeliczać czy patrzeć na opakowania i brać takie wartości jakie podaje producent?
  • Odpowiedz
@qbol1234: Nadmiar białka jest niezdrowy dla nerek, i ogólnie całego organizmu. Ogólnie nadmiar będzie wykorzystywany jako energia a nie budulec. IMO optymalna ilość białka to 1.7-2g białka / kg.


@Atomic_Cookie: Ilością białka na kg/mc, która jest w zupełności wystarczająca to ok. 1.35-1.4:

"(...) Nie było różnic pomiędzy ilością białka które powstawało w organizmie sportowców z grup wysokiej ilości białka (2,4 g na kg m.c.), a grupy średniej ilości
  • Odpowiedz
@Osiou: Też uważam, że 1,4 jest wystarczające, ale dla wytrenowanych zawodników, początkujący potrzebują nieco więcej (1,7g), dla łatwości liczenia i przez to, że ludzie lubią władować tego białka można przyjąć maks 2g.

@qbol1234: W kontekście zdrowotnym, czy wzrostu formy?

Masę się ciężko tam buduje, bo trzeba zjeść więcej niż się potrzebuje.
  • Odpowiedz
@DamianParol: @Vonsatch: @Osiou: @qbol1234: @Qbaz widziałem gościa, który dla eksperymentu jadł 100g białka przy wadze koło 85-90kg. Zapotrzebowanie głównie z węgli, tłuszczy. Wyrobił taką samą masę jak reszta ludzi, która jadła po 2g na kgmc.

Osobiście jadłem 1.5g/kgmc, czasem powyżej, bo wliczałem też pochodzenia roślinnego.
  • Odpowiedz