Wpis z mikrobloga

@Wruszbita_Maciej: możesz nawet dwie lub trzy. W ten jeden dzień możesz złamać prawo na każdy możliwy sposób (oprócz ofc rzucania się na polityków tak jak w tym filmie). @MasterSoundBlaster: A po co kogoś mordować itp., itd :P Osobiście nie wiem, musiałbyś jakiegoś gwałciciela zapytać. Chodzi o to, że w ten jeden dzień mógłbyś bezkarnie popełnić jakieś poważne przestępstwo właśnie z tej kategorii.
@przemyslany_nick:

A po co kogoś mordować itp., itd :P Osobiście nie wiem, musiałbyś jakiegoś gwałciciela zapytać.


Trochę bez sensu, bo z morderstwa nikt normalny (przynajmniej w większości przypadków) dla przyjemności nie popełnia, a gwałciciele chyba swój proceder czynią w takim celu, nie?

Poza tym łatwo się teraz mówi, że "tak", ale jak na kimś ciąży odpowiedzialność to wiele osób zastanowiłoby się drugi, trzeci czy więcej razy.
@MasterSoundBlaster: ta przyjemność może być pośrednia. Morderstwo to morderstwo, ale radość może płynąć ze spaczonego poczucia sprawiedliwości (co nie zmienia faktu, że to nadal będzie morderstwo). Może się objawić w postaci ulgi, satysfakcji i tak dalej. Morderca zabijający dla zabijania i morderca zabijający "tę konkretną, specjalną osobę" dużo się na moje nie różnią. To samo z gwałcicielami. Jeśli przyjemność osiągają bez względu na metodę, to nie są normalni. Pytanie tylko ile