Wpis z mikrobloga

#kaktuswnorwegii

Przez takich ludzi jak @Pan_Kaktus wstyd mi za Polaków w Skandynawii. W ogóle za Polaków #zagranico którzy zamiast wcześniej sobie załatwić pracę i mieszkanie to jadą na krzywy ryj z namiotem, paczką wafli ryżowych i #!$%@? oczywiście z laptopem i smartfonem, żeby być w kontakcie z #cebulandia

Nawet mi was nie żal.

To pisałem ja, mieszkaniec Kopenhagi, #wygryw z pracą i mieszkaniem, który nigdy nie mieszkał na ulicy,

Kniazlama
  • 105
Wstydem jest to, że młodzi ludzi muszą podejmować takie decyzje i jadą do obcego kraju spać pod namiotem w parku.


@tabee: Wstydem to jest że młodzi ludzie wybierają gównokierunki na gównostudiach i się potem dziwią że pracy nie ma. Idziesz na zamawiane studia informatyczne - dostajesz 1000zł tylko za to że studiujesz a jak jesteś biedny to razem z socjalnym i naukowym stypendium znajomi wyciągali po 2kzł na rękę (aktualnie już
@Morf: o #!$%@?, 2k na rękę, no no no. Nie zrozum mnie źle ale to jest #!$%@? nie pieniądz i najmniej narzekają ci, którzy maja jakaś tam pomoc od rodziców. Wynajmij mieszkanie, kup dobre skórzane buty, nie #!$%@? zupek kuksu, nie pij wódki i harnasi przed wypadem z kolegami do klubu, zaproś dziewczynę chociaż 2 razy na fajna kolacje w miesiącu, kup sobie fajny ciuch nie z tych housow/h&m które sa
@kniazlama: nie wiem co z Tobą jest nie tak. Widocznie ułożyło Ci się jakoś w życiu, nie wiem, dobry start? Bogaci rodzice? Znajomości? Chyba że wystarcza Ci życie za minimalną krajową lub robota na czarno i życie z rodzicami. Ja tam podziwiam kolesia, że się zdobył na coś takiego i oczekuje od życia czegoś więcej niż nasz piękny kraj może mu zagwarantować.
o #!$%@?, 2k na rękę, no no no. Nie zrozum mnie źle ale to jest #!$%@? nie pieniądz


@RapStar: znajdź studia gdzie ci chociaż 10zł dadzą tylko za to że idziesz i na wykładzie siedzisz.

Dla studenta który będzie żyć z rodzicami albo dostawać od nich pieniądze (a takich jest większość) to są spore pieniądze. Bo przecież nie chodzi tu o to że masz za to utrzymać 4 osobową rodzinę a
@kniazlama: Jak dla mnie to ty masz typowy umysł biedaka nie jeden miloner zaczynał od pucowania butów będąc przy tym bezdomnym. A mając dobry start i tak gówno z tego będziesz miał jak nie masz obycia z pieniędzmi to zawsze będziesz biedny
@jantarka: no jasne, najpierw powinien był wykonać szczegółowy plan, zapytać się wszystkich psiapsiółek czy tak wypada, poprosić mamusię o zgodę, dać na mszę z prośbą o błogosławieństwo od Matki Bożej Częstochowskiej, zapytać się ekspertów takich jak ty na mirko "co robić mireczki?" (którzy by mu polecili by to po prostu zrobił a nie się ich pytał) i dopiero wtedy po długich rozważaniach i z ambiwalencją z tyłu głowy i wielką niepewnością