Wpis z mikrobloga

Mija właśnie tydzień używania Lumii 1520 i mam niestety mieszane uczucia. Obawiałem się sporych gabarytów, niewygody w użytkowaniu itp - nic z tych rzeczy, telefon spokojnie da się używać jak każdy inny, nic nie uwiera, nie wystaje ani nie przeszkadza. Wyświetlacz jest chyba najlepszym jaki widziałem do tej pory w telefonach i moim zdaniem żaden samsungowy amoled nie ma do niego startu, nie mówiąc już o przeciętnej jak na dzisiejsze czasy Retinie od Apple. Bateria po ostatniej poprawce WP8.1 trzyma równe dwa dni normalnego użytkowania, również sporo dłużej niż to do czego byłem przyzwyczajony do tej pory. Problemem jest niestety sam system, a raczej marne wsparcie firm trzecich - zdecydowana większość aplikacji ma interfejs niechlujnie przeskalowany do większych rozmiarów i wygląda to po prostu słabo. Odpalając pierwszy raz whatsappa śmiechłem hardo na widok fontów wielkości kciuka, aż przewertowałem pobieżnie opcje żeby upewnić się czy nie mam przypadkiem w ułatwieniach dostępu odhaczonej opcji dla niedowidzących. Spotify w porównaniu z wersją iOS wciąż działa i wygląda niczym wczesna beta, apkę wykopu litościwie przemilczę bo nie wiem jak administracja może wciąż podpisywać się pod takim gównem. Reasumując - telefon zachwyca, WP na nim już mniej, dam mu jednak jeszcze szansę i poużywam przez najbliższy czas, mam ogromną nadzieję że po wydaniu oficjalnej wersji WP8.1 system ruszy z kopyta.

#windowsphone #bojowkawindowsphone
  • 3
@rhapthorne:

aplikacja wykopu nie jest oficjalną appką i była pisana jeszcze pod WP7

co do firm trzecich, niestety system nadal jest traktowany po macoszemu - spotify na WP to jest jakaś totalna pomyłka

co do niedostosowania do dużego ekranu - sam system przez jakiś czas (dosłownie kilka tygodni) był niedostosowany do takich rozdzielczości i rozmiarów wyświetlacza, ale szybko to skorygowano - z appkami na pewno będzie gorzej, bo te rozdzielczości jeszcze