Wpis z mikrobloga

zrobię wam na dobranoc krótką rozpiskę co ciekawszych koncertów które szykują się w tym roku, a zaczniemy od mocnego przytupu, żeby każdy zobaczył (o ile są jeszcze bilety...) co jest grane:

- na początek, 11.06.2014 w Łodzi będzie grała legenda, tj. Black Sabbath. szybki look czy zostały jakieś bilety, no zostały, po 378 najtańszy.

- na drugi rzut, gdyby ktoś nie miał co robić jutro wieczorem w stolicy, do Warszawy przyjeżdża Midge Ure znany z Ultravox (btw polecam album Vienna). kto nie kojarzy ma okazję spojrzeć

- 2 czerwca również w Warszawie pojawi się zespół Yes, aczkolwiek bez Jona Andersona. mimo to koncert wart uwagi.

- z tego co widzę, w środę i czwartek (18 i 19 czerwca) przyjeżdża Dropkick Murphys, które od niedawna stało się dosyć popularne.

- 24.06 pojawi się w Poznaniu Iron Maiden, towarzyszyć będzie też Slayer, a gdyby ktoś nie mógł być tego dnia na koncercie, w okolicach pojawią się 8.06, w czeskim Brnie.

- w czerwcu zawita też (25.06 i 26.06) w Polsce Black Label Society.

- dwa dni później w ramach festiwalu w Oświęcimiu pojawi się Eric Clapton

- w Spodku, 10.06.2014 zagra też Nine Inch Nails

- aż cztery koncerty da w Polsce Pat Metheny, od 29.05 będzie koncertować kolejno w Bielsku-Białej, Poznaniu, Warszawie i Szczecinie.

- 5.06.2014 na stadionie miejskim we Wrocławiu zagra Linkin Park

- hitowy koncert szykuje się też w Łodzi, 12.06 gdy na scenie Atlas Areny zagra Aerosmith.

- z mniej znanych warto polecić God Is An Astronaut, zagrają 21.05 w Gdańsku

- oraz Airbag, pojawią się już w przyszły weekend w Warszawie i Krakowie.

- w lipcowym terminie (23.07) pojawi się Suzanne Vega, zagra w stolicy.

- z bardziej odległych w czasie, warto zwrócić uwagę na Ennio Morricone, który pojawi się w walentynki 2015 w Krakowie.

- z oldschoolowych to do Łodzi wpadną Backstreet Boys - 27.07.2014

- nie ominie Polski były gitarzysta Deep Purple - Ritchie Blackmore i zagra z Blackmore's Night w Zabrzu 28.08

- Warszawa za to powita 22.05 Gorana Bregovicia.

- Do Polski przyjedzie diagnozowa... tj. muzykować sam dr House, tj. Hugh Laurie, zawita do Poznania (27.07 i 28.07) oraz do Szczecina (29.07)

- w Warszawie zagra też Martin Barre, gitarzysta Jethro Tull - w czwartek 16 października

- w październiku przyjedzie też Lindsey Stirling (13.10), zagra również w stolicy

- 14.10 w Poznaniu i 16.10 w Katowicach zagra Pendragon

- a 04.06 w Warszawie pojawi się Tangerine Dream

- poza tym z tych, które śledzę na bieżąco a będą zagranico - Peter Hammill znany z Van Der Graaf Generator pojawi się 07.08 w Rumunii

- a Procol Harum klasyk od Whiter Shade of Pale, zagra m.in. niedaleko Monachium (29 V) i w Szwajcarii oraz Francji, na początku lipca.

no a poza tym czekamy na powrót Genesis (może 2015, może 2016), aby plotki z końca 2013 przekuły się w coś więcej (ja dowiedziałem się o tym newsie parę dni temu) :D póki co w Polsce w ostatnim tygodniu pojawił się Steve Hackett i Peter Gabriel. Mike Rutherford jeździ z The Mechanics i będzie m.in. w Niemczech.

koncerty wybierałem z gatunku tych, które mnie by zainteresowały i mogły zainteresowac potencjalnie mirków. typowo festiwalowe wypiszę wam może jutro, bo już nie chce mi się wypisywać :P

a póki co #dobranoc, wołam po tagu #muzyka i #koncert i #koncerty oraz jeśli zespoły są obserwowane w tagu

#blacksabbath #yes #ironmaiden #slayer #clapton #nineinchnails #patmetheny #linkinpark #aerosmith #enniomorricone #hughlaurie #jethrotull #lindseystirling #tangerinedream #vdgg #genesis
  • 3
@martymcfly9: myślę, że do tej listy warto dorzucić:

Manowar @ Spodek, Katowice - 17.05, czyli już dzisiaj

Dream Theater @ Hala Sportowo-Widowiskowa, Gdynia - 14.07

Kansas @ Progresja Music Zone, Warszawa - 22.07

Volbeat + Accept (i inni) @ Kostrzyn nad Odrą - 31.07, w ramach Woodstock Festival

IQ + Haken (i inni) @ Teatr Letni, Inowrocław - 30.08, w ramach Ino-Rock Festival

Nie mogę doczekać się szczególnie tego ostatniego. Haken