Wpis z mikrobloga

Odczuwam dokuczliwe kołatanie serca, ono wtedy nierówno bije, raz mocniej raz słabiej, lub szybciej i wolniej, jak nienormalne.

Wiem, że to się zdarza zdrowym ludziom, ale jak mam to codziennie czasem kilka razy na minutę, to już wypadałoby się zbadać? Kawy nie piję, nie palę, innych grzechów nie pamiętam.

A jakie badanie na serce, EKG?

#medycyna
  • 33
  • Odpowiedz
@Eskimoska: Polecam lekarza, ciezko cokolwiek powiedzieć bez konkretnej diagnozy (albo chociazby przyblizonej).

EKG moze nic nie pokazac w momencie kiedy serce nie "kołacze", ale jak masz codziennie po pare razy, to spokojnie można założyć holtera, czyli takie EKG przez 24h.
  • Odpowiedz
@ihuax: No tak, holter! Dziewczyna na oddziale ze mną leżała z takim cudem. Pójdę w takim razie w poniedziałek do rodzinnego. A holtera zakładają tylko w szpitalu czy można takiego wypożyczyć do domu od rodzinnego?
  • Odpowiedz
@Eskimoska: Rodzinny bardzo wątpie, żeby takowe cudo miał.

Można dostać do domu, w sensie przychodzisz do poradni holterowskiej, zakładają, mówią co i jak, następnego dnia przychodzisz i sciągają.
  • Odpowiedz
Bo gdzieś tu na mirko wyczytałem, że komuś też serducho zaczęło kołatać i się okazało, że miał jakąś uśpioną boreliozę. Bo wyjąć można, ale zanim wyjmiesz to już ślinę mógł zapuścić. #januszemedycyny
  • Odpowiedz